Досвідчені дачники використовують шкоду від кротів із користю: ось для чого їм земля над кротячими норами

Кроти на дачній ділянці іноді можуть бути досить корисними. Як сами досвідчені дачники використовують їх городню діяльність і землю, що нарили кроти - "Один факт" розповість нижче.

Кроти на дачній ділянці не завжди можуть бути проблемою. Іноді ці шкідники все ж приносять користь. Річ у тому, що земля, яку наривають кроти над своїми норами – дуже корисна, і її можна використовувати в садових справах і домашньому квітникарстві.

Кроти під час риття своїх нір не їдять землю, а лише добре її розпушують. Тому грунт, взятий з кротячих нір – завжди легенький і пухкий.

Окрім цього кроти знищують шкідників, які живуть в товщі землі. Тому грунт після їх переробки виходить більш безпечним і чистим для рослин.

В землі, що залишається від кротів – завжди дуже багато поживних речовин. Саме тому городники використовують його з користю – для вирощування розсади і кімнатних квітів.

“Один факт” наводить приклад, як можна використати кротячий грунт.

Кроти можуть бути корисними: як досвідчені дачники використовують землю, зібрану з кротячих нор
Кроти можуть бути корисними: як досвідчені дачники використовують землю, зібрану з кротячих нор

По-перше, зберіть землю. Далі – додайте в неї напівзгорілі деревні залишки. Така суміш вийде більш родючою. Підсипайте приготовану суміш в основний грунт, використовуйте її для посадки розсади або кімнатних квітів.

Грунт від кротів не тільки підсилить родючість землі на присадибній ділянці, а ще й буде стимулювати ріст рослин та знищить шкідників.

Досвідчені дачники перед використанням грунту з кротячих нір радять його добре продезінфікувати. Така земля є дуже цінним добривом, яке значно покращує стан культурних рослин.

Однак висока якість кротячого грунту зовсім не означає, що цих шкідників треба залишати на городі. Ці гризуни погано переносять різкі запахи. В кротів – дуже тонкий нюх і тому відвадити їх від присадибної двлчнки можна за допомогою звичайних пряних овочів. Засипте в кротячі нори подрібнену зуміш із часнику та ріпчастої цибулі.

Цей аромат точно не сподобається шкідникові. Також можете додати до кротячої нори інші пахучі речовини (наприклад, протухлий оселедець, або рибу).

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".