Один факт, що зробити, щоб паска не тріскалась під час випікання: цей лайфхак допоможе спекти ідеальну паску

На Великдень кожна господиня мріє спекти найгарніші паски, щоб усі довкола заздрили. Натомість іноді трапляється, що верхівка під час випікання тріскається і все псує. Як запобігти цій прикрості?

Причин, через які паски тріскаються під час випікання, може бути декілька. Можливо, ви замісили тісто на низькосортному борошні грубого помелу. Обов’язково обирайте перший сорт. Це продукт із найбільшим вмістом клейковини та крохмалю.

Коли борошно якісне, але його в тісті забагато, теж може виникнути проблема з трісканням. Тож робіть усе в точності з рецептом. Випікання пасок – не час для експериментів та експромтів.

Чому тріскає паска під час випікання

Надміру сильно розжарена духовка призведе до того, що вершок пропечеться швидше, а сирувата середина підпиратиме його. От він і розтріскається. Тож випікайте паски за температури 170-180 градусів і не більше.

Передозування соди чи розпушувача для тіста теж може спричинити подібну проблему. Тож стежте, щоб покласти рівно стільки інгредієнтів, скільки потрібно.

Якщо помітили, що пасочки тріскаються, відразу духовку не відкривайте, бо вони можуть опасти й більше не підіймуться. Вже наприкінці випікання замаскуйте тріщинки збитим яйцем.

Як запобігти розтріскуванню пасок

Щоб вершечок залишився гарним й однорідним, змастіть пасочку олією чи вершковим маслом перед тим, як закладати в духовку. Після цього в декількох місцях проткніть верхівку зубочисткою.

Чому тріскає паска під час випікання

Можете накрити паску шматочком фольги, який змастіть олією. Знімете наприкінці випікання, щоб виріб підрум’янився.

Глазур також може потріскатися. Щоб цього не сталося, наносьте її тільки коли паски повністю прохолонуть.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.