Все набагато простіше, ніж ви думаєте: один факт, як отримати великий врожай смородини в 2024 році

Багатий врожай смородини в 2024 році вам буде гарантований, якщо ви будете дотримуватись цих кількох простих правил: як доглядати за кущами смородини та отримати великі ягоди?

Отримати великий врожай смородини у 2024 році – це реально, і все, що вам потрібно зробити, це лише кілька кроків, які забезпечать багато ягід. Один з таких кроків – весняна обрізка кущів смородини.

Перед тим як перші ознаки весняного пробудження виявляться на гілках, важливо провести ретельний огляд вашого саду чи городу. У процесі обрізки необхідно звернути увагу на ряд аспектів, щоб забезпечити здоровий ріст і плодоношення рослин.

Почнемо з видалення торішніх листків та мульчи, які можуть залишитися на гілках після зими. Це допоможе позбавити рослини зайвого навантаження і сприятиме здоровому росту. Важливо усунути сухі, старі, поламані, пошкоджені та тонкі гілочки, оскільки вони можуть притягати шкідників та перешкоджати нормальному розвитку рослини.

Городники розповіли, що зробити для великого врожаю смородини
Городники розповіли, що зробити для великого врожаю смородини

Варто використовувати засоби проти розвитку грибкових захворювань. Під час обробки слід уважно пройти кожен кущ та навколо нього, наносячи розчин фунгіциду для максимального покриття поверхні та ефективного захисту.

Коли бруньки починають лопатись та розпускатись, настав час для наступного етапу обробки – застосування інсектицидів.  Важливо провести обробку перед цвітінням смородини, щоб максимально їх захистити, поєднавши інсектициди з будь-якими фунгіцидами, які ви використовували раніше.

Щодо весняного поливу кущів смородини. Рекомендується поливати кущі не рідше, ніж 2-3 рази на місяць. Глинистий ґрунт потребує менше води (2-3 відра), ніж піщаний (4-5 відер). Також рекомендується покласти під кущі смородини мульчу, таку як скошена газонна трава або солома, щоб зменшити кількість поливів.

Городники розповіли, що зробити для великого врожаю смородини
Городники розповіли, що зробити для великого врожаю смородини

Ще одним важливим кроком є весняне підживлення кущів смородини. Довгостроковий ріст на одному місці може виснажити кущі, тому вони потребують систематичного підживлення поживними речовинами. Азот допомагає стимулювати ріст пагонів і листя, а також покращує якість і розмір ягід. Під час цвітіння додавання калію та фосфору також є корисним.

Перед початком розпускання бруньок і листя додається сечовина або розчин коров’ячого гною, перед цвітінням варто використовувати розчин нітрофоски, під час цвітіння — позакореневе підживлення мікроелементами.

Регулярний догляд у весняний період допоможе забезпечити вам вишуканий врожай смородини у 2024 році. Не забувайте про правильний полив, підживлення та мульчування кущів.

Нові статті

Схожі статті

З сивиною і бородою: 64-річний Стас Боклан став іконою чоловічої краси та збирає компліменти від усіх жінок

Актор театру та кіно Станіслав Боклан приваблює кожну жінку своєю неймовірною зовнішністю у свої 64 роки: як виглядає ідеальний чоловік - сивина лише прикрашає.

Колишні партнери Ірини Білик: не за всіх виходила заміж, а тільки за найкрасивіших серед них (ФОТО)

Ірині Білик нині 54 роки. Певно, вона дуже швидко закохується в чоловіків, оскільки залицяльників у зірки було безліч. Перерахуємо тих, хто на довгий час затримався поряд зі співачкою.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: очікуйте на неприємності

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: п'ятниця розкриє вам всю правду про людей з вашого оточення. Астрологічний прогноз.

Новий “Холостяк” Олександр “Терен” Будько дав інструкцію учасницям: якою має бути його ідеальна дівчина

Олександр "Терен" Будько нещодавно став новим героєм реаліті-шоу "Холостяк". Він прийшов на програму у пошуках кохання і розповів, якою повинна бути ідеальна дівчина, щоб йому сподобатися.