Ви робили це занадто пізно: коли потрібно висаджувати розсаду у відкритий ґрунт у травні 2024 року

Городники поділились лайфхаком, який допоможе вам отримати гарний результат найближчим часом: коли варто висаджувати розсаду овочів у відкритий ґрунт?

Помідори, перці, баклажани і огірки – це культурні рослини, які висаджують у відкритий ґрунт або теплицю, тільки тоді, коли 10 см землі прогріються до мінімуму 15°C. Пересадка розсади проводиться з урахуванням погодних умов: у похмуру погоду це робиться вранці, а в сонячну – ввечері, щоб уникнути зів’яння молодих рослин.

Перш ніж розпочати процес висадки, варто підготувати ґрунт. Одним із найважливіших кроків є дезінфекція ґрунту, що допомагає запобігти захворюванням рослин. Для цього за місяць до висадки розсади рекомендується використовувати гарячий розчин мідного купоросу, який розведено у воді при температурі 80°C.

Городники розповіли, коли варто висаджувати розсаду в ґрунт
Городники розповіли, коли варто висаджувати розсаду в ґрунт

Зазвичай для розведення одна столова ложка препарату змішується з десятьма літрами води. На кожен квадратний метр грядки витрачають близько 1,5 літра такого розчину, щоб забезпечити рівномірне покриття.

Після дезінфекції ґрунту на грядці рекомендується розподілити перегній або торф у кількості 3-4 кілограми на кожен квадратний метр. Також варто додати склянку деревної золи, а також по одній столовій ложці суперфосфату і сульфату калію. Після цього рекомендується ретельно перекопати і розрівняти землю, щоб забезпечити однорідність розподілу поживних речовин.

Городники розповіли, коли варто висаджувати розсаду в ґрунт
Городники розповіли, коли варто висаджувати розсаду в ґрунт

Якщо плануєте виростити на цій грядці скороспілу зелень, важливо пам’ятати про часові рамки. Необхідно прибрати ці культури не пізніше, ніж за тиждень до висадки розсади основних культур, щоб уникнути конкуренції за ресурси та простір.

Розсаду, вирощену у торф’яних горщиках чи таблетках, пересаджують у відведені лунки поруч з підготовленими ємностями. Використовуючи спеціальний совок або ложку, рослини збирають зі спільної скриньки та переносять у ґрунт разом із грудкою землі, щоб забезпечити їм належне приживання.

Городники розповіли, коли варто висаджувати розсаду в ґрунт
Городники розповіли, коли варто висаджувати розсаду в ґрунт

У випадку з пластиковими контейнерами, сіянці перевертають догори дном, тримаючи за стебло, щоб зручно вийняти рослину. Розсаду з касет виймають за допомогою плоскої лопатки, яку використовують, щоб обережно підкопати саджанець з усіх сторін.

Кожну рослину ретельно розміщують у лунці, яка повинна мати невеликий запас в розмірі порівняно з земляною грудкою розсади. Після посадки рослину обкладають ґрунтом, натискаючи невеликим тиском, щоб уникнути утворення порожнечі між коренями, і поливають. Після того, як ґрунт осів, рослину покривають сухим торфом для мульчування, що допомагає зберегти вологу та захистити коріння від перегрівання.

Нові статті

Схожі статті

Чотири кохання Лесі Українки: Сергій Мержинський, Ольга Кобилянська, Климент Квітка і вірші українською

Леся Українка — видатна українська поетеса, яка володіла найціннішим даром. Ця жінка вміла кохати, але так і не відчула справжнього взаϵмного кохання.

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.