Як навесні захистити розсаду від заморозків: способи, які вбережуть рослини від вимерзання. Врожаю – бути!

В травні городники із рідних куточків України вже розпочали висаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Захистити її від весняних заморозків вночі допоможуть деякі поради. Читайте про них нижче.

В багатьох українських регіонах городники вже розпочали висаджувати молоду розсаду у відкритий ґрунт. Робити цю процедуру в травні можна, але з обережністю. Адже синоптики прогнозують на цей місяць заморозки та сильні похолодання.

Щоб не втратити вирощені рослини томатів, огірків та інших культур — потурбуйтесь заздалегідь про те, аби захистити їх від нічних заморозків та холодів.

Що треба знати про температуру повітря під час пересадки розсади у відкритий ґрунт?
Деякі городні рослини мають велику стійкість до заморозків і можуть витримувати мінусові температури на поверхні ґрунту до -7°С. До них належать:

 • морква;
 • шпинат;
 • кріп;
 • петрушка;
 • цибуля;
 • селера.

Інші ж овочі занадто тендітні для того, аби знаходитись у відкритому грунті навіть при температурі в -1°С. При мінімальних нічних або ранкових заморозках вимерзнути може розсада наступних культур:

 • огірки;
 • гарбуз;
 • томати;
 • кабачки;
 • баклажани;
 • перці.

Для перців, помідорів та баклажанів заморозки на поверхні ґрунту не будуть згубними, але точно затримають розвиток цих культур мінімум на 2-3 тижні. Тому їх варто заздалегідь захистити від похолодання. Про найбільш діϵві засоби, які допоможуть це зробити — “Один факт” розповість далі.

Діϵві методи, які допоможуть врятувати розсаду від весняного холоду

Існуϵ декілька перевірених способів, які допоможуть врятувати розсаду, що росте у відкритому ґрунті — від весняних заморозків.

Спосіб № 1: укривний матеріал. Його вкладають на грядки із тими рослинами, які полюбляють тепло. Спочатку на цих грядках облаштовують металеві дуги. Зверху на них натягують спабонд або ж, за його відсутності — звичайні половики або простирадла.

Спосіб № 2: пластикові пляшки. Невисоку розсаду можна закрити від заморозків звичайними пластиковими пляшками. Також деякі городники використовують мішки із крафт-паперу або ж перевернуті відра.

Способи, які допоможуть захистити розсаду від весняних заморозків: полив, підгортання та інші
Способи, які допоможуть захистити розсаду від весняних заморозків: полив, підгортання та інші

Спосіб № 3: підгортання. Його дачники використовують для захисту насаджень картоплі від весняних заморозків. Зазвичай в травні картопля тільки починаϵ сходити, тому невеликі сходи підгортають — щоб рослина повністю була вкрита землею. Молоденьке бадилля картоплі під таким укриттям точно не змерзне, а згодом — коли на вулиці знов потеплішаϵ – зможе пробитися назовні.

Спосіб № 4: полив. На перший погляд полив рослин перед заморозками може здатись нелогічним. Тим не менш — він працюϵ.

Щоб захистити розсаду від майбутніх заморозків, її поливають методом дощування. Для цього на шланг для поливу надівають особливу насадку (дрібний розпилювач).

За допомогою поливу можна захистити від заморозків до -5°С чагарники, садові дерева та культурні рослини в теплиці. Але поливати рекомендовано лише в безвітряну погоду.
Поливають рослини зазвичай ввечері, під корінь та зверху.

Вода після поливу почне випаровуватись з поверхні ґрунту і буде створювати парниковий ефект, захищаючи рослини від короткочасних низьких температур.

Нові статті

Схожі статті

Любовний гороскоп на червень 2024: які романтичні сюрпризи чекати знакам Зодіаку в перший місяць літа

Любовний гороскоп на червень 2024 розповість, які сюрпризи підготував перший місяць літа кожному з 12-ти знаків Зодіаку в романтичній сфері життя. Дізнайтесь, кого чекають гармонія і довіра.

Діма Коляденко розсекретив, скільки заробляϵ за місяць і скільки має віддати: сума в десятки тисяч гривень

Артист Дмитро Коляденко зізнався, скільки заробляϵ за місяць і яку суму винен банку. Хореограф не маϵ заробітків, які були раніше. Однак на оренду квартири чи номеру в готелі йому цілком вистачаϵ.

Всі чоловіки Ади Роговцевої, яка стала іконою жіночої краси: закохалася у вчителя і була розлучницею

Ада Роговцева має вигляд милої, ніжної та дуже правильної жінки. Але й у душі цієї праведниці здатні палати шалені пристрасті. Ось так і трапилося в житті акторки заборонене кохання.

“Ми більше не можемо це приховувати”: Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська очікують на поповнення

Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська опублікували відео, в якому натякнули на те, що вони чекають поповнення: невже між суддями "МастерШеф" роман?