Як навесні захистити розсаду від заморозків: способи, які вбережуть рослини від вимерзання. Врожаю – бути!

В травні городники із рідних куточків України вже розпочали висаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Захистити її від весняних заморозків вночі допоможуть деякі поради. Читайте про них нижче.

В багатьох українських регіонах городники вже розпочали висаджувати молоду розсаду у відкритий ґрунт. Робити цю процедуру в травні можна, але з обережністю. Адже синоптики прогнозують на цей місяць заморозки та сильні похолодання.

Щоб не втратити вирощені рослини томатів, огірків та інших культур — потурбуйтесь заздалегідь про те, аби захистити їх від нічних заморозків та холодів.

Що треба знати про температуру повітря під час пересадки розсади у відкритий ґрунт?
Деякі городні рослини мають велику стійкість до заморозків і можуть витримувати мінусові температури на поверхні ґрунту до -7°С. До них належать:

  • морква;
  • шпинат;
  • кріп;
  • петрушка;
  • цибуля;
  • селера.

Інші ж овочі занадто тендітні для того, аби знаходитись у відкритому грунті навіть при температурі в -1°С. При мінімальних нічних або ранкових заморозках вимерзнути може розсада наступних культур:

  • огірки;
  • гарбуз;
  • томати;
  • кабачки;
  • баклажани;
  • перці.

Для перців, помідорів та баклажанів заморозки на поверхні ґрунту не будуть згубними, але точно затримають розвиток цих культур мінімум на 2-3 тижні. Тому їх варто заздалегідь захистити від похолодання. Про найбільш діϵві засоби, які допоможуть це зробити — “Один факт” розповість далі.

Діϵві методи, які допоможуть врятувати розсаду від весняного холоду

Існуϵ декілька перевірених способів, які допоможуть врятувати розсаду, що росте у відкритому ґрунті — від весняних заморозків.

Спосіб № 1: укривний матеріал. Його вкладають на грядки із тими рослинами, які полюбляють тепло. Спочатку на цих грядках облаштовують металеві дуги. Зверху на них натягують спабонд або ж, за його відсутності — звичайні половики або простирадла.

Спосіб № 2: пластикові пляшки. Невисоку розсаду можна закрити від заморозків звичайними пластиковими пляшками. Також деякі городники використовують мішки із крафт-паперу або ж перевернуті відра.

Способи, які допоможуть захистити розсаду від весняних заморозків: полив, підгортання та інші
Способи, які допоможуть захистити розсаду від весняних заморозків: полив, підгортання та інші

Спосіб № 3: підгортання. Його дачники використовують для захисту насаджень картоплі від весняних заморозків. Зазвичай в травні картопля тільки починаϵ сходити, тому невеликі сходи підгортають — щоб рослина повністю була вкрита землею. Молоденьке бадилля картоплі під таким укриттям точно не змерзне, а згодом — коли на вулиці знов потеплішаϵ – зможе пробитися назовні.

Спосіб № 4: полив. На перший погляд полив рослин перед заморозками може здатись нелогічним. Тим не менш — він працюϵ.

Щоб захистити розсаду від майбутніх заморозків, її поливають методом дощування. Для цього на шланг для поливу надівають особливу насадку (дрібний розпилювач).

За допомогою поливу можна захистити від заморозків до -5°С чагарники, садові дерева та культурні рослини в теплиці. Але поливати рекомендовано лише в безвітряну погоду.
Поливають рослини зазвичай ввечері, під корінь та зверху.

Вода після поливу почне випаровуватись з поверхні ґрунту і буде створювати парниковий ефект, захищаючи рослини від короткочасних низьких температур.

Нові статті

Схожі статті

Ремонтував будинок 20 років: чоловік вклав у майно 32 тисячі доларів, поки не зʼявився власник-мільйонер

Тім Харман – 68-річний мешканець Великої Британії, який до виходу на пенсію працював теслею. Він майже 20 років прожив у орендованому старому маєтку та вклав в його відбудову 32 тисячі доларів.

Любить бути у центрі уваги: як Юрій Горбунов здобув популярність і отримав “київську прописку” на все життя

"Танці з зірками", "Зірка + Зірка", "Суперзірка" та "Голос країни" усе це має одну асоціацію, а саме Юрій Горбунов, розповів як став незамінною зіркою на українському телебаченні

Стала популярною в кокошнику, а тепер – жінка-воїн з мечем у руках: еволюція Оля Полякової від “А” до “Я”

Оля Полякова пройшла шлях від артистки в кокошнику до української співачки в короні, що підтримує рідну культуру і мову, та планує творити лише українські пісні.

Оксана Білозір розкритикувала фільм про Назарія Яремчука, чим зачепила його вдову: “Ніколи не зможу”

Реакція Оксани Білозір на фільм про Назарія Яремчука викликала дискусії: співачка підкреслила важливість першої родини артиста, а друга дружина стримано відповіла