Якщо замерзла картопля на грядці, зробіть ось це і вона відійде швидко: цей спосіб радять усі дачники

Травневі заморозки 2024 додали клопоту багатьом городникам. Багато хто вже посадив на ділянці картоплю, яка підмерзла від холоду. "Один факт" розповість, як відновити картопляні посадки.

Якщо заморозки в травні трохи зіпсували насадження картоплі на вашому городі — не поспішайте впадати у відчай. Досвідчені городники добре знають про те, що висаджування посівної картоплі наприкінці травня або ж на початку червня — великий ризик. В цей період погода на вулиці ще досить мінлива і все через те, що існуϵ імовірність нічних заморозків на відкритому ґрунті.

Врятувати картоплю, що зійшла і замерзла через заморозки — цілком можливо. Головне — знати способи, як це зробити.

По-перше, важливо знати – скільки градусів морозу зможе витримати картопля на відкритих грядках. Адже далеко не всі заморозки можуть призвести до втрати коренеплоду.

Тут все залежить від сорту картоплі. Деякі сорти посівної картоплі можуть витримувати температуру до -3 ° С. Нижче — вже небезпечно.

Головна причина втрати картопляних сходів — занадто низькі температури ґрунту. Якщо стовпчик термометру опускаϵться нижче -4°С, то в міжклітинному просторі посадженої картоплі зʼявляються кристали льоду. Це стаϵ головною причиною втрати саджанців.

Наявність льоду — це 100% імовірність того, що картопля в подальшому розвиватися не буде. Крига в міжклітинному просторі картопляних коренеплодів утворюϵться з води, яка просочуϵться з цитоплазми під час заморожування.

Якщо ж після заморозків льоду в середині картоплі немаϵ — коренеплід здатний відновитися та в подальшому розвиватися далі. Відсутність льоду дозволяϵ багатьом сортам картоплі нормально пережити температуру на поверхні ґрунту навіть до -7°С.

Два способи, які допоможуть відновити розвиток картоплі після нічних заморозків в травні

Способи, які допоможуть відновити насадження картоплі на грядці після заморозків в травні
Способи, які допоможуть відновити насадження картоплі на грядці після заморозків в травні

Якщо ви зіштовхнулись із тим, що після нічних заморозків в травні ваша картопля на городі замерзла — спробуйте просто обприскати насадження водою зі шлангу. Скористайтесь для цього дрібним розпилювачем.

Полив підмерзлої картоплі виконайте рано вранці, допоки сонце ще не зійшло високо. Тоді вода, що не встигла розтанути — точно не перетвориться на кристалики льоду і не почне розривати клітини коренеплоду.

Відразу після поливу створіть картопляним насадженням тінь навкруги. Можете накрити картоплю зверху лопухами, щільною тканиною або картоном.

В таких обставинах вода всередині коренеплодів буде танути повільніше. І цей процес буде абсолютно безпечним для картоплі, що знаходиться у відкритому ґрунті.

Азотні та калійні добрива

Через низькі температури на поверхні ґрунту картопля переживаϵ серйозний стрес, через який в рослини виникаϵ нестача зеленої маси. Ідеальний спосіб відновити рослину – це додати під молоді кущі коровʼяк.

Як відновити розвиток картоплі на грядці після заморозків
Як відновити розвиток картоплі на грядці після заморозків

Розчин з нього готують у наступних пропорціях: 1 літр добрива на 1 відро води. Всі компоненти ретельно перемішати та знов розвести водою в пропорції 1:1. Далі цим розчином полити бадилля.

Додатково під кожен кущ можна всипати 300 грамів деревної золи. Завдяки цьому молода картопля на грядках отримаϵ додаткову порцію мікроелементів та корисних речовин.

Нові статті

Схожі статті

Любовний гороскоп на червень 2024: які романтичні сюрпризи чекати знакам Зодіаку в перший місяць літа

Любовний гороскоп на червень 2024 розповість, які сюрпризи підготував перший місяць літа кожному з 12-ти знаків Зодіаку в романтичній сфері життя. Дізнайтесь, кого чекають гармонія і довіра.

Діма Коляденко розсекретив, скільки заробляϵ за місяць і скільки має віддати: сума в десятки тисяч гривень

Артист Дмитро Коляденко зізнався, скільки заробляϵ за місяць і яку суму винен банку. Хореограф не маϵ заробітків, які були раніше. Однак на оренду квартири чи номеру в готелі йому цілком вистачаϵ.

Всі чоловіки Ади Роговцевої, яка стала іконою жіночої краси: закохалася у вчителя і була розлучницею

Ада Роговцева має вигляд милої, ніжної та дуже правильної жінки. Але й у душі цієї праведниці здатні палати шалені пристрасті. Ось так і трапилося в житті акторки заборонене кохання.

“Ми більше не можемо це приховувати”: Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська очікують на поповнення

Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська опублікували відео, в якому натякнули на те, що вони чекають поповнення: невже між суддями "МастерШеф" роман?