Якщо замерзла полуниця на грядці, зробіть ось це і вона відійде швидко: цей спосіб дачників оживить врожай

Якщо ви хоч раз думали про те, як допомогти полуниці відійти від заморозків, то рекомендуємо вам спробувати простий спосіб: ягоди виростять на очах.

На грядці полуниці весною може з’явитися неприємне видовище – багато кущів з обмерзлим листям. Ця ситуація може виникнути з різних причин, і важливо розуміти їх, щоб в майбутньому уникнути подібних проблем.

Однією з можливих причин є вибір неправильного сорту полуниці. Якщо ваш регіон має сніжні та морозні зими, то вибір сорту, що не відповідає цим умовам, може призвести до проблем. Друга причина може полягати у віці кущів полуниці. Старі кущі стають більш вразливими до морозу, тому важливо періодично оновлювати свою плантацію.

Поганий склад ґрунту також може спричинити проблеми з обмерзанням полуниці. Занадто кислий ґрунт збільшує ризик замерзання рослин, тому варто звернути увагу на це і, за необхідності, внести відповідні добрива.

Городники розповіли, що потрібно зробити, щоб врятувати полуницю від замерзання
Городники розповіли, що потрібно зробити, щоб врятувати полуницю від замерзання

Нерідкі відлиги взимку також можуть стати причиною обмерзання полуниці. Різкі коливання температури, коли відлиги чередуються зі сильними морозами, можуть збільшити вразливість рослин перед негативними впливами погоди.

Одним із ефективних методів захисту від заморозків є застосування дощування посадок, що забезпечує певний ступінь захисту від негативних впливів низьких температур. Раніше, для боротьби з цим явищем використовувалося задимлення посадок полуниці.

Городники розповіли, що потрібно зробити, щоб врятувати полуницю від замерзання
Городники розповіли, що потрібно зробити, щоб врятувати полуницю від замерзання

Проте у сучасних умовах визнаний найефективнішим методом є використання агроволокна для накриття полуниці. При тривалому періоді заморозків рекомендується накривати полуницю ввечері, а вранці знімати агроволокно, забезпечуючи таким чином оптимальні умови для запилення квітів полуниці бджолами.

Після завершення зимового періоду важливо розпочати розпушування ґрунту під полуницею. Цю операцію слід проводити обережно, оскільки корені полуничних кущів зазвичай розташовані недалеко від поверхні ґрунту. Розпушування сприяє покращенню аерації ґрунту та запобігає його пересиханню під кущами.

Городники розповіли, що потрібно зробити, щоб врятувати полуницю від замерзання
Городники розповіли, що потрібно зробити, щоб врятувати полуницю від замерзання

Під час цієї операції важливо уникати потрапляння ґрунту в центр куща. У випадку виявлення кущів з оголеним корінням, рекомендується провести підгортання рослин, забезпечуючи при цьому збереження точки росту на поверхні.

Після зимівлі ґрунт на ділянці має насичення вологою, проте з часом волога випаровується з ґрунту, що може призвести до дефіциту води для рослин. Тому важливо проводити ранньовесняні поливи, забезпечуючи необхідний рівень вологості для оптимального росту та розвитку сільськогосподарських культур.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.