Салат з помідорами і огірками насправді їсти не можна: що кажуть про популярний рецепт спеціалісти

Салат з огірків та помідорів — одна із улюблених літніх страв багатьох українців. Але насправді спеціалісти не радять поϵднувати ці продукти разом. Чому саме — читайте далі.

Поϵднання деяких продуктів разом — не дуже гарна ідея. Діϵтологи та спеціалісти-фізіологи називають такі комбінації шкідливими і кажуть, що вони точно не принесуть користі організму. До них належать й свіжі помідори з огірками, з яких часто роблять соковитий салат.

Огірки й помідори — продукти несумісні. Вони засвоюються організмом людини по-різному. Після вживання і в процесі переварювання ці продукти в поϵднанні утворюють процеси бродіння. І тому велика порція улюбленого та смачного салату спричинить підвищене газоутворення та призведе до здуття живота.

Фахівці не радять вживати огірки та помідори разом через те, що у складі зеленого овоча містить особливий фермент – каталазу. Він розщеплюϵ вітамін С, що міститься в помідорах та будь-яких інших овочах. Тобто, огірки перешкоджають повноцінному засвоюванню вітаміну С.

Спеціалісти розповіли, чому салат з огірками та помідорами не можна вживати в їжу
Спеціалісти розповіли, чому салат з огірками та помідорами не можна вживати в їжу

Тому помідори із огірками одночасно вживати не можна. До того ж, ці овочі по-різному переварюються і тому їх одночасне вживання може призвести до розладу шлунку.
В той же час діϵтологи та нутріциологи стверджують, що попри наявність ферменту каталаза, одночасне вживання огірків та помідорів ніяким чином не погіршить вміст вітаміну С в організмі.

Справа в тому, що під час жування їжі організм виробляϵ додаткові ферменти. Поϵднуючись із ферментами, які містяться в свіжих овочах – працюють одночасно один з одним. Втім, кількості таких ферментів недостатньо для того, аби швидко розщепити вітамін С. Тому готувати салат з огірків та помідорів, а також вживати його в їжу — все ж можливо.

В салаті з помідорами та огірками користі мало: що кажуть про популярний рецепт спеціалісти
В салаті з помідорами та огірками користі мало: що кажуть про популярний рецепт спеціалісти

“Один Факт” не даϵ жодних рекомендацій щодо вживання продуктів харчування. Ми просто ділимося із вами цікавими фактами, а усі питання щодо вашого здоровʼя та правильного харчування слід вирішувати із власним сімейним лікарем.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.