Пожовтіла розсада помідорів, перців та баклажанів: чим підживити рослини, щоб вони відновилися

Багато хто з дачників бачив, як на розсаді перців, баклажанів та помідорів жовтіϵ листя. "Один Факт" підготував декілька порад, які допоможуть виправити ситуацію.

Травень — ідеальний час для посадки розсади у відкритий ґрунт. Але через прохолодну погоду на вулиці листячко на розсаді може пожовтіти та осипатись на грядку. Зазвичай така проблема виникаϵ у помідорів, баклажанів та перців. Досвідчені городники назвали головну причину, чому це відбуваϵться.

Листячко розсади на перцях, томатах та баклажанах дуже ніжне, тому при мінімальних відхиленнях температури повітря або ж складу ґрунту реагують на це пожовтінням листя та їх осипанням.

Листя розсади починаϵ жовтіти через нестачу азоту. Дефіцит цього компоненту частіше за все повʼязаний із тим, що рослина була посаджена у бідний ґрунт з невеликою кількістю азоту.

Існуϵ й інша причина через яку листя на розсаді стаϵ жовтим. Це коли молоді рослини були розсаджені у ϵмності невеликого розміру. І через це їхнϵ коріння поглинуло з ґрунту у горщику увесь азот. Тому розсаді стало нічим підживитися і вона пожовтіла. В такому випадку листочки стають для рослини тягарем, який вона намагаϵться скинути, щоб верхня частина ліпше росла та добре розвивалася.

Щоб розсада на вашій грядці не пожовтіла — її потрібно підживити гарними добривами. Зробити це можна ще до висадки у відкритий ґрунт. Сечовина – одне із органічних добрив, яке ідеально підходить для підживлення розсади. Завдяки цьому добриву молода розсада отримаϵ необхідну кількість азоту.

Сечовину треба розвести в кількості одніϵї столової ложки в 10 літрах води кімнатної температури. Далі цим розчином поливають рослину під корінь. Це покращить стан розсади перед її переміщенням у відкритий ґрунт.

Чим підживити розсаду, щоб листя на ній не жовтіло
Чим підживити розсаду, щоб листя на ній не жовтіло

Також розсаду можна полити розчином аміачної селітри. Він маϵ більш швидку дію, аніж сечовина і тому найшвидше відновить норму азоту в ґрунті. Жовте листячко на розсаді зникне, а тоненька ніжка розсади добре зміцниться.

Щоб приготувати розчин селітри аміачної – потрібно розчинити 1 столову ложку добрива в 10 літрах води кімнатної температури. Добриво потрібно гарно розмішати, щоб аміачна селітра повністю розчинилася.

Які добрива припинять пожовтіння листя на розсаді перців, помідорів та баклажанів
Які добрива припинять пожовтіння листя на розсаді перців, помідорів та баклажанів

Готовий розчин аміачної селітри підливають під корінь розсади. Результат процедури вас приϵмно здивуϵ.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 19 липня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: варто спробувати себе в іншому напрямку – все вийде

Гороскоп на 19 липня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: вам випаде шанс спробувати себе у зовсім іншій діяльності - це буде вам до душі, тому сміливо дійте!

“І я була щаслива”: Лайма Вайкуле взяла приклад з Галкіна та вперше заспівала українською (ВІДЕО)

Латвійська співачка Лайма Вайкуле привернула увагу користувачів соцмереж неперевершеним виконанням пісні на українській мові. Яку композицію вона виконала і де саме?

На чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та Могилевська: Солідні авто для солідних імен

"Один факт" знає, які авто обирають українські зірки для себе. Чому надають перевагу – комфорту, розміру, ціні, розкоші? Показуємо, на чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та інші.

Він був легендою української музики: що відомо про творчість Назарія Яремчука, який прославив Україну

Всесвітня легенда Назарій Яремчук зробив великий внесок в українську музику та прославив Україну, але життєвий шлях співака був дуже складним. Подробиці.