Добриво з кропиви: як правильно приготувати рослинну суміш для підживлення овочевих культур на городі

Якщо ви шукаϵте корисне органічне добриво для ґрунту на присадибній ділянці, то настої з кропиви — це саме те, що вам потрібно. Як саме їх приготувати — дізнайтесь далі.

Зі звичайної молодої кропиви можна приготувати найкраще органічне добриво для присадибної ділянки. Ця весняна рослина за своїми поживними властивостями іноді навіть перевищуϵ гній або ж курячий послід. Готувати настій з молодої кропиви просто. Він чудово підходить для підживлення декоративних або ж овочевих культур.

Що можна підживити настоϵм з кропиви

Добриво з кропиви чудово підживить багато культурних рослин, що ростуть на городі. Найбільш гарно на неї реагують такі культури, як капуста, огірки, кабачки, баклажани, перці, томати. Цей настій сприяϵ нарощуванню зеленої частини рослини і завдяки цьому збільшуϵться врожайність.

Рецепт приготування добрива з кропиви
Рецепт приготування добрива з кропиви

В той же час при вирощуванні коренеплодів, таких, як редиска, картопля, цибуля, часник — використовувати суміш з кропиви не варто. Єдиний виняток – це підживлення буряку та моркви.

Після підживлення настоϵм кропиви суниці, полуниці, смородини, винограду, малини — смакові властивості цих ягід значно покращуються.

Під час активного росту кімнатних рослин у горщиках добриво з кропиви використовують раз на 3 тижні.

Добривом з кропиви також можна підживити помідори, перці та баклажани ще на етапі вирощування розсади. Норма настою – 1 літр на рослину.

Переваги кропиви в якості добрива

В складі кропиви міститься багато макро- та мікроелементів. Ця рослина містить калій, магній, залізо, мідь, сірка та азот. Добриво з кропиви стимулюϵ ріст наземної частини культурних рослин. Воно покращить структуру ґрунту і забезпечить високий врожай. В декоративних рослинах період квітіння подовжуϵться після підживлення.

Рецепт добрива з молодої кропиви

Як приготувати добриво з кропиви: рецепт
Як приготувати добриво з кропиви: рецепт

Щоб приготувати поживну суміш з кропиви – необхідно взяти воду гарної якості (джерельну або ж добре відстояну), а також — стебла й листя кропиви до початку квітіння.

Крок № 1. В окрему ϵмність кладуть подрібнену кропиву та підігріту джерельну воду.
Крок № 2. Зверху ϵмність накривають щільною кришкою.

Крок № 3. Ємність залишають в теплому місці на 10-14 днів. Можна поставити її на сонці. Щодня рідину домішують. Під час настоювання кропиви буде виділятись велика кількість піни. Після завершення цього процесу рідина потемнішаϵ.

Після цього засіб можна використовувати для підживлення. Але перед цим його краще розвести водою, щоб розчин мав 20% концентрацію.

Нові статті

Схожі статті

Церковний календар на листопад 2024: які великі церковні свята чекають на українців в останній місяць осені

Церковний календар на листопад 2024 року містить в собі декілька великих свят. Розповідаємо, які саме важливі дати за новим календарем очікують українців в останній місяць осені.

Викладачка вокалу, мама і бабуся: як сьогодні виглядає третя дружина Іво Бобула – 66-річна Сандулеса

Народна артистка України Лілія Сандулеса називає сама себе співачкою, викладачкою вокалу, чудовою мамою та бабусею. Хто ж вона насправді і чим займається в свої 66 років?

Євген Клопотенко розповів, хто живе в 4-х його квартирах, які він купив замість однієї – “Зʼїдьте”

Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко розповів історію про свою нерухомість. Наразі в нього у власності – 4 квартири, які він мав би здавати. Але на заваді стали... родичі.

Астероїд діаметром 719 футів мчить у напрямку Землі: який план щодо нього мають дослідники NASA?

Дослідники міжнародної космічної агенції NASA очікують, що сьогодні до атмосфери Землі наблизиться велетенський астероїд. Його розмір – приблизно як футбольний стадіон.