У якій воді замочувати квасолю, щоб вона розварилася швидше і зберегла корисні речовини: холодній чи теплій

Щоб квасоля добре розварилася — її перед приготуванням деякий час вимочують у воді. Якої температури повинна бути вода — холодною чи гарячою? "Один Факт" розповість про це нижче.

Щоб квасоля добре розварилася — її перед приготуванням деякий час вимочують у воді. Якої температури повинна бути вода — холодною чи гарячою? “Один Факт” розповість про це нижче.

Замочування сирої квасолі у воді перед відварюванням — розповсюджена практика, яку використовують чимало господинь. Звісно, ця процедура скорочуϵ час варіння бобової культури. Але тут ϵ важливий нюанс. І стосуϵться він температури води, в якій замочують квасолю.

За якими правилами треба замочувати квасолю?

Багато хто з господинь сперечаϵться з приводу того, в якій саме воді треба замочувати квасолю перед відварюванням — в холодній або ж гарячій. Обидва варіанти принесуть користь, але кожен з них — по-різному.

Замочування зерняток квасолі у холодній воді дозволяϵ зберегти в страві максимальну кількість вітамінів і корисних речовин. Якщо ж замочити квасолю в теплій воді — то саме цей спосіб скоротить процес її приготування.

Досвідчені господині радять замочувати квасолю на цілу добу або ж на ніч. Після цього вона звариться набагато швидше.

В якій воді краще замочити квасолю: холодній чи гарячій
В якій воді краще замочити квасолю: холодній чи гарячій

Якщо квасолю замочують в холодній воді, то її перед цим треба ретельно промити. Після цього бобову культуру викладають до глибокої каструлі і зверху заливають прохолодною водою. Зверніть увагу, що на одну склянку квасолі потрібно взяти мінімум 3 склянки холодної води (а іноді – й більше, щоб зернятка добре просочились рідиною).

Замочують квасолю або на 12, або на 24 години. Але через кожні 3 години варто міняти воду в каструлі, де замочена квасоля.

Квасолю краще замочити перед відварюванням на 12 або 24 години
Квасолю краще замочити перед відварюванням на 12 або 24 години

Замочування квасолі в теплій або гарячій воді стільки часу не потребуϵ. Спочатку зернятка квасолі заливають гарячою водою. В ній вимочувати довго її не потрібно. Можна поставити інгредіϵнт в каструлі на вогонь відразу і довести до кипіння. Квасоля повинна покипіти 2-3 хвилини. Після цього каструлю знімають з вогню, зверху накривають кришкою і залишають на 1 годину. За цей час квасоля добре розмʼякне в кипʼятку.

Нові статті

Схожі статті

Стала другою матірʼю: чоловік Руслани Писанки Ігор Ісаков показав сина, якого вона виховувала, як рідного

Чоловік Руслани Писанки Ігор Ісаков, з яким вона прожила в законному шлюбі 10 років, до самої своєї смерті – має сина від першого шлюбу. Він розповів, як Руслана ставилась до хлопця.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олексій Суханов розповів, хто є його обраницею і чим вона займається

Ведучий Олексій Суханов був одружений, але розлучився понад 8 років тому, незважаючи на це чоловік вже знайшов нову обраницю - хто вона така та як виглядає?

“Мої діти вдома”: Марічка Падалко не стримала емоцій від зустрічі з молодшою донькою, яку не бачила 1.5 роки

Телеведуча Марічка Падалко поділилась у соцмережах емоціями з приводу повернення додому молодшої доньки Катрусі. Дівчина не була вдома 1.5 роки і за цей час встигла наздогнати зіркову маму у зрості.

Закуска на всі випадки життя: як приготувати кабачки по-корейськи – розлетиться за 10 хвилин з вашого столу

Нереально смачна закуска на будь-яку пору року з простих інгредієнтів - ви будете в захваті: як приготувати кабачки по-корейськи. Покроковий рецепт.