Чому редиска виростаϵ гірка і йде в бадилля: ось чого краще не робити, щоб коренеплід виріс смачним

Якщо редиска на вашій грядці виросла гіркою — щось під час догляду зроблено не так. Можливо, поливів було недостатньо чи посадки занадто загущені. Чому саме коренеплід гірчить — читайте про це далі.

Бувають випадки, коли редис на грядці виростаϵ занадто гірким. Частіше за все це повʼязано із неправильним доглядом за городньою культурою. Далі “Один Факт “розповість, яких саме помилок слід уникати, щоб врожай редису мав відмінні смакові властивості.

Правила поливу

Правила поливу редиски на грядках
Правила поливу редиски на грядках

Редис дуже любить рясні та регулярні поливи. Поливати культуру потрібно на усіх етапах розвитку коренеплоду — від посівів до збору коренеплодів.

Під час поливів редису варто перевіряти, щоб ґрунт у місці посадки культури був зволожений на 20-30 см вглиб. Найкращий спосіб для поливу грядок з редисом — це дощування.

Його використання не сприятиме розмиванню ґрунту та не буде травмувати коріння. Під час літньої спеки грядочки з редисом поливають рано вранці або надвечір, коли сонце вже закотилося за обрій.

Якщо погода на вулиці прохолодна — полив редису здійснюють кожні 2-3 дні.

Чому редиска стаϵ гіркою
Чому редиска стаϵ гіркою

Несвоϵчасний збір врожаю

Редиску з грядок треба збирати по мірі її достигання. Якщо робити цю процедуру не вчасно, то в перезрілих плодах смак буде не самим кращим. Перезрілі коренеплоди редису частіше стають гіркими.

Велика кількість бурʼянів на грядці

На грядках з редисом варто своϵчасно і регулярно прибирати бурʼяни. Бо вони витягують з ґрунту корисні речовини та вологу. Через це редис набуваϵ гіркого смаку.

Періодично на грядках з редисом важливо рихлити ґрунт. Роблять це на глибину не більш, ніж 3-4 см — щоб ніжні корінці рослини залишились неушкодженими. Рихлять ґрунт зазвичай після кожного поливу редиски.

Загущені посадки

Редиска може стати гіркою, якщо коренеплоді в землі розташовані занадто близько один від одного. Якщо ви й посіяли редиску занадто густо — обовʼязково її прорідіть. Видаліть найслабші проростки на 6-7 день після появи перших сходів. Між саджанцями треба залишити відстань приблизно 3-5 см.

Через 4 тижні після цього потрібно провести другий етап проріджування. Всі слабкі паростки видаляють, залишаючи між бадиллям відстань в 1-2 см. Востаннϵ насаджування редиски проріджують після того, як дозріють перші коренеплоди.

Нові статті

Схожі статті

Церковний календар на листопад 2024: які великі церковні свята чекають на українців в останній місяць осені

Церковний календар на листопад 2024 року містить в собі декілька великих свят. Розповідаємо, які саме важливі дати за новим календарем очікують українців в останній місяць осені.

Викладачка вокалу, мама і бабуся: як сьогодні виглядає третя дружина Іво Бобула – 66-річна Сандулеса

Народна артистка України Лілія Сандулеса називає сама себе співачкою, викладачкою вокалу, чудовою мамою та бабусею. Хто ж вона насправді і чим займається в свої 66 років?

Євген Клопотенко розповів, хто живе в 4-х його квартирах, які він купив замість однієї – “Зʼїдьте”

Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко розповів історію про свою нерухомість. Наразі в нього у власності – 4 квартири, які він мав би здавати. Але на заваді стали... родичі.

Астероїд діаметром 719 футів мчить у напрямку Землі: який план щодо нього мають дослідники NASA?

Дослідники міжнародної космічної агенції NASA очікують, що сьогодні до атмосфери Землі наблизиться велетенський астероїд. Його розмір – приблизно як футбольний стадіон.