Навіщо просіювати борошно насправді: не тільки для того, щоб очистити – 4 аргументи “за” замість проти

Деякі господині ігнорують процес просіювання борошна, вважаючи, що воно й так чисте та нема потреби його пропускати крізь сито. Насправді це зовсім не так.

Всі кондитери в один голос скажуть, що просівати борошно слід обов’язково. Справа зовсім не в чистоті. Є інші аргументи за просіювання. Звісно, наші прабабусі просівали борошно, оскільки в ньому могли міститися окремі зернятка чи їх частинки.

Навіщо треба просіювати борошно

Зараз у магазині ми купуємо абсолютно чисте й подрібнене за вищим ґатунком борошно. Але просіювати його все одно потрібно, адже в процесі провіювання воно набирається киснем. І випічка після цього стає пухкіша й смачніша.

Отже, якщо ви таки просієте борошно, то:

  • в ньому не буде часточок сміття чи якихось домішок;
  • його буде набагато легше вимішувати, а грудочок у тісті взагалі не буде;
  • через насичення киснем випічка стане м’якішою;
  • тісто набагато краще підходитиме.

Якщо працюєте з цілозерновим борошном, усе одно просіюйте його. Бо якщо проігноруєте цей важливий момент, отримаєте тісто, що погано піднялося та погано пропеклося.

Якщо у рецепті окрім борошна вказані інші сухі компоненти, наприклад, сода, розпушувач, какао, сіль, то спочатку змішайте їх із борошном, а потім просійте отриману суміш. Якщо готуєте бісквіт, то взагалі просівайте двічі.

Навіщо треба просіювати борошно

Найпростіше зробити це за допомогою сита. З якого матеріалу воно зроблене – зі сталі, пластика, волосіння – неважливо. Головне, щоб діаметр був 20 см. У продажу зараз можна зустріти кружки-сита. Ними теж можна користуватися.

Насипте борошно в сито й, струшуючи з боку в бік, просійте суху суміш у миску. Можна ще постукати по бортику, щоб усе просипалося крізь отвори вниз. За відсутності сита можете скористатися марлею, друшляком або перемішуйте вінчиком у мисці протягом 3 хвилин.

Нові статті

Схожі статті

“Звітую більш детально”: Монатік розсекретив суму, яку заробив на весіллі в Італії, де був з Галкіним

Всю суму спрямував на добрі справи: Дмитро Монатік зізнався, який гонорар йому вдалося отримати за виступ на весіллі в Італії, де ведучим був Максим Галкін.

Гороскоп на 19 липня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: варто спробувати себе в іншому напрямку – все вийде

Гороскоп на 19 липня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: вам випаде шанс спробувати себе у зовсім іншій діяльності - це буде вам до душі, тому сміливо дійте!

“І я була щаслива”: Лайма Вайкуле взяла приклад з Галкіна та вперше заспівала українською (ВІДЕО)

Латвійська співачка Лайма Вайкуле привернула увагу користувачів соцмереж неперевершеним виконанням пісні на українській мові. Яку композицію вона виконала і де саме?

На чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та Могилевська: Солідні авто для солідних імен

"Один факт" знає, які авто обирають українські зірки для себе. Чому надають перевагу – комфорту, розміру, ціні, розкоші? Показуємо, на чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та інші.