Ви завжди робили це запізно: коли найкраще викопувати картоплю у 2024 році на вашому городі – лайфхак

Садівники поділились чудовим лайфхаком, який допоможе вам отримати гарний врожай, але необхідно дещо зробити: коли саме варто викопувати картоплю?

Для успішного зберігання зібраного врожаю важливо знати оптимальні терміни для копання картоплі. Цей процес залежить від ряду факторів, таких як сорт картоплі, погодні умови, час посадки та правильність догляду за рослинами.

Молоду картоплю можна починати копати, орієнтуючись на кілька основних ознак. По-перше, рослина має відцвісти. Зазвичай це відбувається приблизно через два тижні після цвітіння. По-друге, листя картоплі починає жовтіти і на ньому з’являються жовті прожилки. Важливо враховувати, що молода картопля через свою тонку шкірку не підходить для довготривалого зберігання, тому її слід споживати невдовзі після збирання.

Городники розповіли, коли краще копати картоплю
Городники розповіли, коли краще копати картоплю

Для довготривалого зберігання картоплю рекомендується викопувати на початку вересня. Найкраще це робити в суху та сонячну погоду, що сприяє кращій підготовці картоплі до зберігання. Коли бадилля лягає, це часто вважається важливим сигналом, що настав час для збору урожаю. З початком жовтіння та висихання бадилля, це також може вказувати на готовність картоплі до збору.

Перед тим як розпочати основний процес збору картоплі, рекомендується виконати попередні перевірки з декількома кущами, щоб оцінити їх готовність. Якщо шкірка на бульбах щільна, а більшість картоплин відокремилися від куща, це може свідчити про готовність більшої частини врожаю до збору.

Городники розповіли, коли краще копати картоплю
Городники розповіли, коли краще копати картоплю

Однак, якщо на картоплі все ще є зелене бадилля, це може означати, що процес надходження поживних речовин до бульб ще триває. Це є показником того, що не всі картоплини готові до збору. Причиною наявності зеленого бадилля може також бути використання неоднорідного посадкового матеріалу.

Для ефективного визначення часу збору картоплі необхідно уважно спостерігати за станом бадилля та шкірки бульб, а також враховувати можливі відмінності у розвитку рослин на різних ділянках поля. Це допоможе забезпечити найвищу якість та врожайність картоплі.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?