Як часто поливати полуницю в період цвітіння та після збору врожаю, щоб ягоди завжди росли соковитими

Щоб полуниця на грядці виросла соковитою, правильно поливайте її під час цвітіння. Скільки саме разів на тиждень потрібно зволожувати грядочки з полуницею — "Один Факт" розповість далі.

Щоб ягідки полуниці виросли великими і соковитими на заздрість сусідам – недостатньо просто прополоти і розпушити молоді саджанці. Догляд за полуничними насадженнями на домашніх грядочках повинен бути комплексним. І особливу увагу треба приділити поливу рослини.

Іноді городники під час поливу полуниці вдаються до крайнощів та рясно заливають кущики ягоди майже щодня. Інші ж, навпаки — здійснюють полив грядок із полуницею кілька разів протягом всього сезону. Або ж взагалі не вважають за потрібне зволожувати грядки. “Один Факт” пропонуϵ вам розібратись, як правильно здійснювати полив полуниці під час цвітіння та плодоношення і як часто це потрібно робити.

Як часто потрібно поливати полуницю під час цвітіння?

По-перше треба зазначити, що полив полуниці — процедура обовʼязкова. Це важливо хоча б тому, що через недостатнϵ зволоження ягоди полуниці дрібнішають та стають менш соковитими. Та й кількість ягід через неправильний полив зменшуϵться.

Як часто поливають полуницю під час цвітіння та формування ягід
Як часто поливають полуницю під час цвітіння та формування ягід

Полив полуниці особливо важливий під час цвітіння та дозрівання ягід. Але здійснювати його треба розумно. Вся справа в тому, що коренева система полуниці розташована занадто близько до поверхні ґрунту. Досвідчені городники добре знають, що під впливом спекотної погоди та сухих вітрів верхній шар землі швидко висихаϵ. І тому полуниця на грядці може потерпати від нестачі вологи. Саме тому під час цвітіння ягідних пагонів, а також в перші 2-3 тижні після них полуницю поливають щотижня.

Коли на кущах завʼяжуться зелені ягоди — рясні поливи припиняють. Їх роблять хіба що в разі потреби — наприклад, якщо на вулиці сильна посуха. Треба памʼятати про те, що надмірна волога наносить врожаю полуниці не меншу шкоду, аніж рідкі поливи. Якщо заливати кущики полуниці занадто сильно — недозрілі ягоди почнуть загнивати.

Взагалі агрономи радять поливати полуницю по мірі того, як ґрунт на грядці висихатиме. Температура води для поливу повинна сягати + 15°С. Для поливів бажано брати відстояну воду.

Коли увесь врожай стиглої полуниці зібрано з грядок — насадження на грядках продовжують поливати. Адже в цей період на кущах формуються вусики і їм теж для розвитку потрібна волога. Кількість поливів можна скоротити, оріϵнтуючись на погодні умови і стан ґрунту на грядці.

Скільки разів на тиждень поливають полуницю під час цвітіння, щоб врожай був рясним
Скільки разів на тиждень поливають полуницю під час цвітіння, щоб врожай був рясним

Техніку дощування для поливів полуничних плантацій використовувати не можна. Воду ллють тільки під кореневу область рослини. Якщо ж полуниця росте під агроволокном або ж на шарі природної мульчі — її поливають рідше. Оскільки агроволокно та мульча добре утримують вологу, то за сухої погоди процедуру виконують раз на 10 днів. Під час рясних дощів поливи взагалі припиняють.

Нові статті

Схожі статті

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева не поступається красою 89-річній француженці Бріжит Бардо

Чарівна Ада Роговцева — українська акторка театру та кіно, яка в свої 86 років залишається справжньою жінкою. В красі та стилі вона цілком може перемогти француженку Бріжит Бардо.

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?