Чого краще не саджати поруч з болгарським перцем, щоб він не виріс гірким: список небажаних сусідів

Щедрі врожаї городніх культур — мрія ледве не кожного городника. Якщо солодкий перець на вашій ділянці не родить — можливо, справа в тих рослинах, що ростуть по сусідству із ним.

Досвідчені городники добре знають, що деякі рослини поряд із солодким перцем саджати не можна. Бо через це він може вирости гірким чи взагалі не дати очікуваного врожаю.
Які ж саме рослини заборонено саджати поряд із кущиками солоденького болгарського перцю? По-перше, від грядок із перцем потрібно якомога далі прибрати капусту. Вона відбиратиме в культури більшу частину поживних речовин і вологи.

По-друге, поряд із перцем не потрібно саджати баклажани і картоплю. Від них кущі болгарського перцю можуть заразитися різноманітними хворобами.

Болгарський перець краще не саджати поряд із картоплею та баклажанами
Болгарський перець краще не саджати поряд із картоплею та баклажанами

По-третє, болгарський солодкий перчик буде себе погано почувати поряд із помідорами та огірками. Справа в тому, що ці обидві культури — вологолюбні і їх потрібно поливати набагато частіше і більше, аніж перець. Що стосується болгарського перцю – то перезволоження для нього вкрай небезпечно.

Не можна саджати біля кущів солодкого перцю горох та кріп. Справа в тому, що горох — культура, яка плететься. Якщо він росте поряд із перцем, то буде обплітати його стебельця і тим самим підвищить ризик ураження культури грибковими захворюваннями.

Кріп виростає вищим за перець і тому на сусідній грядці точно буде його затіняти. Кріп також буде приваблювати на грядочки із солоденьким перцем різноманітних шкідників.
Неправильне сусідство з іншими рослинами може призвести до того, що солодкий перець стане гірким. Серед головних причин появи гіркоти агрономи називають насіння, яке було взяте з перезапилених рослин.

Городники не радять саджати солодкий перець поряд з кущиками гіркого перцю
Городники не радять саджати солодкий перець поряд з кущиками гіркого перцю

До речі, таке насіння можна придбати навіть в магазині.
Перезапилення можуть спровокувати гіркі перці, що ростуть поряд із кущами солодкого перця на грядці. Також варто звернути увагу на розсаду. Іноді під час її придбання на базарі в середину потрапляє один кущик гіркого перцю, який в подальшому псує увесь врожай перцю солодкого.

Нові статті

Схожі статті

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева зробила трендову стрижку каре з чубчиком та омолодилася

Ада Роговцева з молодих років ретельно слідкувала за зовнішністю. Ще на початку творчої карʼєри артистка обрала свій стиль. Серед усіх модних зачісок вона надає перевагу коротенькому каре.

Величезна територія з видом на Дніпро: як виглядає маєток Наталії Могилевської, який знаходиться під Києвом

Співачка Наталія Могилевська показала свій заміський будинок під Києвом з терасою на березі Дніпра: як виглядає маєток та чи проживає там зірка?

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: чітко розплануйте день, щоб уникнути неприємностей

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: спробуйте зробити все можливе від себе, щоб день був максимально сприятливим та успішним.

Як зберігати кріп на зиму в сухому чи свіжому вигляді: найкращі способи заготівлі зелені – бабусині

Заготівля кропу на зиму — питання, що актуальне для багатьох городників. Взимку вартість кропу в магазинах зростає, тому краще ці прянощі заготувати власноруч ще влітку. Читайте, як це зробити.