Шкідників більше не побачите ніколи: навіщо сіяти календулу на вашому городі та чим вона корисна

Чи знали ви, що календула це не лише неймовірно гарна рослина, а й дуже корисна для здоровʼя людини та городу: чому садівники радять сіяти її у ґрунт?

Календула – це рослина з родини айстрових, вона має яскраві жовті або помаранчеві квіти і часто її можна побачити в саду або використання її в лікарських цілях. Календула має властивості заспокоєння шкіри і може бути використана для лікування різних захворювань шкіри, а також для приготування мазей та кремів. Вона також використовується у приготуванні трав’яних чаїв та інших засобів для підтримання здоров’я.

Багато людей не усвідомлюють, що календула не лише має лікувальні властивості, але також є ефективним сидератом та засобом боротьби з шкідниками. Її висаджують поруч з іншими культурними рослинами для покращення ґрунту та запобігання поширенню шкідників.

Городники розповіли, чим календула може бути корисною на городі
Городники розповіли, чим календула може бути корисною на городі

Присутність календули в саду або на городі може приносити багато користі, зокрема, вона приваблює корисних комах, таких як перетинчастокрилі, які поліпшують обпилювання рослин. Квітка має властивості, які допомагають знищувати шкідливих комах, таких як трипси та попелиці, що може сприяти зменшенню використання хімічних пестицидів.

Користь календули для саду та городу недооцінена. Речовини, що виділяються її кореневою системою, сприяють знезараженню ґрунту і поліпшенню його структури. Під час росту коріння цієї рослини ефіри та інші корисні елементи забезпечують зростаючі поруч культури, допомагаючи їм процвітати.

Городники розповіли, чим календула може бути корисною на городі
Городники розповіли, чим календула може бути корисною на городі

Календула ефективно бореться з попелицею. Запах цієї квітки привабливий для сонечок, що є одними з головних ворогів, тим самим захищаючи рослини від їхнього пошкодження. Листя і стебла календули також стають відмінним додатком до компосту, збагачуючи його корисними речовинами.

Запах календули також може відлякати колорадських жуків, що робить цю рослину важливою для захисту картоплі. Посадка календули поруч з цибулею і капустою може допомогти відлякати нематодозів, таких як цибулева муха, що може застосовуватися як природний засіб контролю за цими шкідниками.

Нові статті

Схожі статті

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?

Як правильно користуватись бойлером, щоб не віддавати за електроенергію останні гроші: експертні поради

Бойлер — один з найбільш затратних в плані споживання електричної енергії прилад. Як правильно ним користуватися, щоб від сум в платіжках не темніло в очах? Читайте детальніше на сайті "Один Факт".