Ялинкові шишки і не тільки: ідеальна мульча для малинника, яка захистить коріння від літньої посухи

Малина — солоденька ягода, яку полюбляють усі. Щоб її врожай вродив рясним — потрібно вчасно прикрити коріння малинових кущів мульчою. Тоді літня спека їх не торкнеться, а земля збереже вологу.

Головна особливість такої культури, як малина — в тому, що її коріння розташоване занадто близько до поверхні землі (на глибині 20-30 см). Тому і в зимові морози, і в літню спеку існує ризик того, що коріння вимерзне або посохне. Через нестачу вологи влітку ягоди малини на кущах стають дрібними та висихають. Щоб цього не сталось — землю під малинником потрібно правильно замульчувати.

З чого зробити “ковдру” для малини?

Найкращий варіант – це вкрити “ніжки” малини ковдрою з органічних матеріалів. Звісно ж, можна використати і синтетику, але ліпше скористатись природними дарами (наприклад, компостом, перепрілим навозом, торфом або ж перепрілими гілочками дерев).

З чого зробити ковдру для малинника: деревина
З чого зробити ковдру для малинника: деревина

Головна мета весняного та літнього мульчування малиннику — це збереження вологи в землі, а ще — стримування росту бурʼянів. В цей період кущі малини активно нарощують зелень, тож, їм потрібно добриво у вигляді азоту.

Деякі городники радять виконувати подвійне мульчування. Спочатку під кущі малини розкидають сіно, а вже зверху — перегній. Товщина кожного шару — від 5 до 10 см. Земля під малинником після таких процедур стане максимально рихлою та буде вільно дихати.

Гарною мульчою для малинника будуть ось такі органічні матеріали:

 • свіжа і нещодавно скошена трава;
 • тирса;
 • перепріле листя;
 • солома або сіно;
 • хвойні гілочки;
 • компост;
 • перегній;
 • торф;
 • кора деревини;
 • ялинкові шишки;
 • лушпиння соняшнику;
 • папір або ж картон.

Один із найкращих варіантів мульчі для малинника — це шишки сосни або ж ялинки. Багато дачників створюють під малиновими кущиками мульчу саме з шишок, бо вони:

 • перешкоджають розповсюдженню бурʼянів;
 • добре утримують воду;
 • захищають від патогенних мікроорганізмів, які можуть псувати кущі малини і зменшувати
 • кількість врожаю.

До того ж, ялинкові шишки роблять малинник більш охайним.

Ідеальна мульча для малинника
Ідеальна мульча для малинника

Шишки для мульчування малинника можна назбирати в лісі. Але досвідчені дачники попереджають — відразу їх використовувати не можна. Спочатку природний матеріал обробляють від комах та грибкових спор.

Для цього назбирані шишки розкладають на рівній поверхні. Готують розчин для обробки. В 9 літрах води розчиняють 250 грамів борної кислоти та 750 грамів кальцинованої соди.

Чим вкрити малиник влітку
Чим вкрити малиник влітку

Готовий розчин розпорошують на шишки або ж замочують їх в ньому. Після цього бажано дочекатись, щоб матеріал повністю висох. Тільки після цього шишки розкладають під малиновими кущиками, створюючи шар мульчі.

Нові статті

Схожі статті

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева не поступається красою 89-річній француженці Бріжит Бардо

Чарівна Ада Роговцева — українська акторка театру та кіно, яка в свої 86 років залишається справжньою жінкою. В красі та стилі вона цілком може перемогти француженку Бріжит Бардо.

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?