Ніколи не робіть цього водою з-під крана: чим потрібно мити фрукти й овочі – 99% українців не знали

Чи знали ви, що не можна мити фрукти й овочі звичайно водою з-під крана, тому що це неефективно та шкідливо: чим варто це робити та як саме? Лайфхак.

Багато українців, особливо ті, хто проживає у міських багатоквартирних будинках, звикли купувати овочі та фрукти на ринках і в магазинах. Однак мало хто задумується про умови, в яких ці продукти вирощуються. Навіть натуральні врожаї могли бути оброблені хімічними препаратами для захисту від хвороб і шкідників. Через це важливо не лише видаляти пил та бруд, а й очищати їх від залишків шкідливих речовин перед вживанням, щоб уникнути потенційних проблем зі здоров’ям, включаючи можливість отруєння.

Експерти розповіли, чому не можна мити овочі водою з-під крана
Експерти розповіли, чому не можна мити овочі водою з-під крана

Один із найбільш ефективних і безпечних способів це миття овочів та фруктів содою або сіллю. Обидва ці компоненти є природними консервантами, які не лише очищають продукти від бруду, а й допомагають видалити хімічні речовини.

Інструкція з очищення овочів та фруктів за допомогою соди та солі дуже проста і ефективна. Перш за все, перед роботою з продуктами важливо добре вимити руки милом. Потім необхідно зняти всі наклейки з поверхні овочів і фруктів. Якщо на них є темні плями або гнилі ділянки, їх слід видалити за допомогою ножа.

Експерти розповіли, чому не можна мити овочі водою з-під крана
Експерти розповіли, чому не можна мити овочі водою з-під крана

Для очищення використовують губку або щітку, на яку насипають невелику кількість солі або соди. Потім продукт потрібно потерти цією сумішшю, щоб ефективно видалити бруд і залишки пестицидів. Після цього овочі і фрукти слід обполоснути теплою чистою фільтрованою водою, щоб видалити залишки соди або солі.

Існує ще один спосіб очищення: в миску наливають теплу воду і додають 1 чайну ложку солі або соди. У цей розчин погружають овочі та фрукти на 10 хвилин, після чого їх треба добре промити чистою водою. Цей метод особливо підходить для ягід, оскільки сода і сіль допомагають вбити шкідливих комах, що можуть знаходитися на поверхні продуктів.

Експерти розповіли, чому не можна мити овочі водою з-під крана
Експерти розповіли, чому не можна мити овочі водою з-під крана

Не рекомендується використовувати водопровідну воду для очищення овочів та фруктів через високий вміст хлору та інших непотрібних домішок, які можуть залишитися на поверхні цих продуктів і потрапити в організм людини. Замість цього рекомендується використовувати фільтровану або дистильовану воду для миття овочів та фруктів, щоб уникнути негативного впливу хімічних речовин на їхній поверхні.

Також, важливо уникати використання спиртів, мила, засобів для миття посуду та інших хімічних засобів для миття овочів та фруктів, оскільки ці агресивні речовини можуть пошкодити продукти та вплинути на їх безпечність для споживання.

Нові статті

Схожі статті

Квартира маленька і орендована, але все зроблено з душею: Віктор Павлік показав, де живе з Репяховою і сином

Віктор Павлік одружений вчетверте, але живе в орендованій квартирі разом з дружиною та сином, при цьому забезпечує попередні сім'ї: як виглядає домівка зіркового подружжя?

Суддя “Х-Фактору” в нього не повірив, дарма: як Діма Монатік піднявся на вершину слави і прославив Україну

Дмитро Монатік сьогодні є одним із найпопулярніших артистів України. Його творчість підкорює серця українців, а пісні можна знайти в плейлистах майже кожного. Але як почав свій шлях молодий чоловік?

Не холостяк, як думають всі: 43-річний Сергій Притула показав, як виглядає його дружина, з якою двоє дітей

Шоумен Сергій Притула подобається багатьом жінкам, але його серце вже понад 9 років належить лише одній: як виглядає друга дружина чоловіка, з якою у них двоє донечок?

Перший Ані Лорак розстався з третьою: Анастасія Фоксі приголомшила причинами розлучення з Налчаджиоглу

Екс-чоловік Ані Лорак Мурат Налчаджиоглу та його третя дівчина Настя Фоксі – більше не разом. Що сталось у парі і чому чергова кохана вирішила піти геть від турецького бізнесмена?