Це має знати кожний дачник: що потрібно зробити після збору врожаю полуниці – 100% дієвий лайфхак

Не забудьте зробити одну дуже важливу річ, як тільки зібрали врожай ягід: що потрібно робити з полуницею? Буде родюча ще протягом кількох сезонів.

Після збору врожаю полуниці влітку необхідно виконати кілька важливих процедур для збереження здоров’я рослин. Починаючи з видалення сухого та пошкодженого листя, а також зайвих вусиків, необхідно це робити обережно, зрізаючи їх, щоб уникнути пошкоджень, які можуть спричинити захворювання куща. Сухе листя рекомендується спалювати, щоб запобігти поширенню шкідників.

Молоді листочки полуниці часто стають жертвами інфекцій, особливо від суничного кліща, що може призвести до скручування або гофрованої форми листя. У таких випадках необхідно застосувати акарицидні препарати для лікування.

Городники розповіли, що потрібно робити з полуницею після того, як зібрали врожай
Городники розповіли, що потрібно робити з полуницею після того, як зібрали врожай

Якщо з’явилися пожовтілі листочки та короткі, потовщені ніжки, це може свідчити про зараження нематодами, що вимагає видалення рослини, обробки посадкової ділянки та її дезінфекції.

Останнім етапом після обрізки є видалення старої мульчі, що сприяє підтримці чистоти та здоров’я полуничних насаджень. Перед посадкою важливо належним чином підготувати ґрунт, розпушивши його на глибину 5 сантиметрів навколо рослин і міжряддя на 10 сантиметрів, щоб забезпечити оптимальний доступ кисню та вологи для кореневої системи.

Городники розповіли, що потрібно робити з полуницею після того, як зібрали врожай
Городники розповіли, що потрібно робити з полуницею після того, як зібрали врожай

Необхідно забезпечити повне покриття коренів ґрунтом, при цьому верхня частина куща повинна залишатися над землею, особливо в разі старших рослин, де коренева система може виступати над поверхнею. Після посадки настає час для додаткового живлення. Рекомендується застосовувати мінеральні добрива з мікроелементами у кількості 30 грамів на квадратний метр або спеціалізовані добрива для полуниці.

Городники розповіли, що потрібно робити з полуницею після того, як зібрали врожай
Городники розповіли, що потрібно робити з полуницею після того, як зібрали врожай

Добрива рекомендується вносити на глибину приблизно 6 сантиметрів. Додатково, для поливу рослин можна застосовувати торішній гній, розводячи його з водою у співвідношенні 15:1. При цьому важливо уникати потрапляння розчину на листя, оскільки це може призвести до опіків і подальшого розвитку хвороб.

У період сухої погоди необхідно ретельно поливати грядки з полуницею, навіть після завершення періоду плодоношення, щоб зберегти необхідний рівень вологості в ґрунті до кінця вегетаційного сезону. Після інтенсивного поливу рекомендується прошаркувати ґрунт, видаливши бур’яни та застосувавши мульчування, наприклад, подрібненою травою, торфом або соломою.

Нові статті

Схожі статті

Як захистити холодильник від перепадів напруги і відключень світла: ці 4 секрети подовжать життя техніці

Постійні відключення електричної енергії не кращим чином впливають на стан побутових приладів. Що зробити, аби захистити холодильник від поломки при регулярних вимкненнях світла?

0 грамів борошна + 1 кілограм любові: українська Роксолана Ольга Сумська дала свій фірмовий рецепт кексів

Акторка українського театру Ольга Сумська неодноразово доводила, що вдома вона – справжня господиня. Цього разу артистка приготувала коханому Віталію Борисюку до чаю смачні вівсяні кекси.

Стиль першокласниці: Тіна Кароль в сукні за 136 тисяч гривень помірялася красою з Клавдією Петрівною

Тіна Кароль показала себе поряд із найтаємничішою особою сучасності. На зустріч з Клавдією Петрівною вона вдягла класичну сукню міні від французького бренду Balmain Paris вартістю 136 тисяч гривень.

Ця вечеря вразить гостей: Топ-4 рецепти баклажанів, які відрізняються від типових “рулетиків” і “язичків”

Звичайні баклажани можуть перетворити звичайну вечерю на справжній кулінарний шедевр. Ці універсальні овочі пропонують купу можливостей  для творчого приготування страв.