Приповзли вночі, щоб врожаєм поласувати: як боротися з равликами на городі і чим відвадити небажаних гостей

Цього літа чимало господарів помічають на грядках непроханих гостів. Равлики зі слимаками заповзають до городу вночі і псують рослини. Як можна від них позбавитись? "Один Факт" розповість далі.

Равлики і слимаки, які заповзають на присадибну ділянку — можуть повністю зіпсувати врожай, який висаджувався точно не для них. Багато хто з городників за сталою традицією ведуть боротьбу із цими шкідниками за допомогою солі.

Тут варто памʼятати, що сіль шкідлива не лише для равликів, але й для ґрунту. Якщо непрохані гості завітали на грядки у великій кількості — то й солі в ґрунт просочиться забагато. А це вже не є добре.

Багато дачників застосовують проти равликів на городі харчову сіль
Багато дачників застосовують проти равликів на городі харчову сіль

Щоб відвадити равликів від городу — краще скористатись більш екологічним та безпечним засобом. Мова йде про кавову гущу. Її просто розсипають між грядками або по периметру городу і… все. Однак варто не забувати й про те, що не всі городні культури будуть вдячні за підживлення у вигляді кавової гущі.

Лише деякі з рослин сприйматимуть її залюбки, як добриво. До них, зокрема, належить картопля, баклажани, гарбузи, томати, кабачки, диня, яблуня та кущі малини.

Боротись із равликами на ділянці допоможе кавова гуща
Боротись із равликами на ділянці допоможе кавова гуща

Кавова гуща робить ґрунт на ділянці більш кислим і це не подобається равликам зі слимаками. Тому шкідники швиденько відповзають від незатишного місця.

Ще один дієвий засіб боротьби з равликами на городі — приготування спеціальних пасток з напоїв, які цим шкідникам до вподоби. До них, зокрема, належать компот, кефір, пиво або ж розчин із додаванням меду. Ці смаколики розливають у пласкі блюдця або відрізані деньця пластикових пляшок, вкопаних у землю. Вже наступного ранку в ємностях буде ціла купа слимаків або равликів.

Шкірка дині — чудова приманка для непроханих гостей-равликів. Покладіть її ввечері на грядки, а на ранок — збирайте купу гостей та винесіть їх за межі городу. Шкідники сидітимуть під динною шкіркою.

Равлики не люблять рослин із різким ароматом
Равлики не люблять рослин із різким ароматом

А ще равлики зі слимаками не люблять терпких пахучих рослин, тому боротися із ними можна й за допомогою природних засобів. Наприклад, розсадіть в міжряддях цибулю, часник, розмарин або щавель. Їх різкий аромат точно змусить равликів триматись подалі від вашого городу.

Нові статті

Схожі статті

Розійшлися шляхи: Наталка Денисенко назвала акторку, з якою ніколи не піде в кадр і чому саме

Українська акторка Наталка Денисенко розповіла про своє ставлення до колег, які покинули Україну. Зокрема, вона висловилась про Галину Безрук, що обрала для себе життя в комфорті в росії.

Завжди сію моркву на зиму при + 5: ось чому потрібно робити це восени – секрет, про який мало хто знає

Досвідчені господині добре знають, що моркву у відкритий ґрунт можна сіяти як навесні, так і під зиму. Осінній посів морквяного насіння зручніше, адже в цей час робіт на городі меншає.

Як виглядають сини Анатолія Хостікоєва: один від Наталії Сумської, а інший – від жінки, яку кохав раніше

Анатолій Георгієвич Хостікоєв – другий чоловік акторки Наталії Сумської, яка народила йому молодшого сина Вʼячеслава. Також в артиста є старший син Георгій – від другого шлюбу з Любовʼю Кубʼюк.

ТОП-5 природних явищ України, які ніде більше не побачите: рожеве озеро, каньйон на 4 області на ще 3

Україна багата не тільки своєю історією та культурою. На території країни розташовані унікальні природні явища, про які ви можете більш детально прочитати в матеріалі "Одного Факту".