Квашена капуста – корисна зимова заготовка, яку багато господинь починають робити з осені. Розповідаємо нашим читачам, як правильно заквасити капусту, щоб вона зберігалася до самої весни, залишилася смачною та зберегла корисні властивості.
Найкращі дні для заквашування капусти на зиму
Білокачанну капусту починають квасити у жовтні. Для закуски обирають пізні сорти, які мають соковиті та сильні головки. Саме вони чудово підходять для цього.
Досвідчені господині добре знають одну важливу хитрість, яку треба використовувати під час засолювання капусти. Квасять її тільки в певні дні тижня, а саме – “чоловічі”. Вважають, що квашення в жіночий день може призвести до того, що готова квашена капуста буде слизькою, мʼякою та зовсім не смачною. Та й зберігатися довго вона не буде.
Отже, щоб зробити квашену капусту соковитою – її готують в жовтні у понеділок, вівторок або четвер. Враховують і сприятливі дні за Місячним календарем.
Квашена капуста вийде смачнішою, якщо чоловічі дні тижня будуть збігатися із датами, коли Місяць на небі буде знаходитись у знаках Зодіаку Овен, Козерог та Стрілець.
В жовтні 2024 року ці дні припадають на 7, 8, 9, 10, 11 та 16 число.
Вважають, що приготована в ці дні закуска виходить смачною і не втратить якості під час довгого зберігання.
Рецепт квашеної капусти від бабусі
Щоб приготувати квашену капусту вдома – необхідно мати під рукою лише 4 інгредієнти:
- білокачанна капустина (головка середнього розміру): 2-2.5 кг;
- морква: 2 штуки середнього розміру;
- 1 л води (для розсолу);
- 2 ст. л. цукру;
- 1 ст. л. кухонної солі.
Свіжу білокачанну капусту шаткують, моркву чистять від шкірки та натирають на крупній тертці. Для приготування розсолу у воді розчиняють сіль та цукор. Капусту разом із морквою викладають в окрему скляну банку.
Попередньо її варто обробити гарячим паром. Капусту слід добре примʼяти, залити готовим розсолом та поставити заквашуватися в тепле та темне місце.