Якщо собачку вкусить заражений кліщ, доведеться проводити тривалий і дорогий курс лікування. Тому бажано залучити профілактичні заходи, щоб убезпечити чотирилапого друга від проблем.
Медикаментозні засоби
Завчасно потурбуйтеся про тварину, придбавши у зоомагазині чи ветаптеці будь-який із засобів, що допомагає відлякувати кліщів, бліх, комарів й шкідників іншого штибу. Препарати мають різні назви й можуть бути у вигляді крапель, спреїв, пігулок.
Рідкий засіб наноситься на холку. Таблетки підмішуються в їжу тварини. В продажу присутні захисні нашийники. Ними теж можна скористатися, аби уникнути укусів кліщу.
Народні засоби
Якщо немає бажання використовувати репеленти, можна взяти більш приємні речі, наприклад, ароматичні олії. Добре відлякуватимуть кліща олія чайного дерева чи розмарину.
Ще простіше перед прогулянкою бризнути на годованця сумішшю оцту з водою. Подібний запах не сподобається небезпечній комасі, і вона не присмокчеться. Замінити оцет можна настоєм часнику або квіток ромашки.
Якщо кліщ все-таки укусив
По поверненні з прогулянки, уважно огляньте собаку. Якщо кліщ усе-таки присмоктався, слід якомога швидше зняти нахабу. Задля цього слід мати спеціальний пінцет чи петлю, які є в продажу.
Діяти слід дуже обережно, щоб вивудити його разом із голівкою, не обірвавши, бо вся отрута міститься саме там. Викрутивши кліща, ранку обробіть антисептиком. Працювати обов’язково треба в рукавичках, щоб не наражати себе на небезпеку.