Здавна відомо, що свистіти в домі не можна, бо грошей не буде. Свист завжди вважався здатним привернути увагу злих духів. Тому й заборонялося свистіти, щоб не притягувати негативну енергію.
Пристріт також поринає корінням у далеке минуле. Вважалося, що заздрісний чи надміру ревнивий погляд здатен навести порчу. Тому багато хто підстраховується і має при собі амулет, здатний уберегти від злого ока.
Старенькі бабусі знають напевно, що підмітати, коли сяде сонце, не можна. Це притягує нещастя в дім. Разом зі змітанням пилу господиня водночас вимете з оселі й успіх.
Весільні прикмети
Весілля – це не лише суцільний щасливий день. З ним пов’язано чимало поганих прикмет. Наприклад, нареченому забороняється дивитися на сукню нареченої до моменту обручення.
На нареченій обов’язково мають бути такі речі – стара, нова, синя й позичена. Тільки в цьому разі сімейне життя має скластися щасливим.
Сідати під час весільної церемонії на куті столу не можна. Це призведе до самотності надалі.
Заносити в дім порожні пляшки під час застілля теж не годиться. Це не на добро.
Дарувати загострені предмети на весілля завжди вважалося поганою ідеєю. Гострий предмет здатен розрізати зв’язки між членами новоствореної родини, викликати чвари й агресію один до одного.
Ні в якому разі не можна випроваджувати гостей, якщо на вулиці розігрався буря. Усі мають перебувати в середині будинку, допоки негода не вгамується. В іншому разі можна очікувати на великі неприємності. Виходити господарю за поріг раніше за гостей теж вважається поганою прикметою.