Є три важливих правила, дотримуючись яких можна досягти найкращих результатів.
Збиваємо яйця
Щоб тісто вийшло легким і пишним, треба достатньо уваги приділити збиванню яєць. Тоді з’являться бульбашки, що дозволять значно покращити смак готового виробу. Для шарлотки слід відділити білки від жовтків. Жовтки збиваються з цукром до появи білої піни. Далі беруться до збивання білків. Піна має бути крутою. Тільки в такому разі шарлотка стане повітряною.
Консистенція тіста
Не треба робити надміру густе тісто, інакше воно не заповнить усі проміжки між яблуками. Якщо удасться досягти консистенції 20% сметани, буде ідеально. У разі якщо помилилися і зробили більш густу заколоту, розбавте тісто невеликою кількістю теплого молока. У жодному разі не додавайте холодний напій. Інакше отримаєте глевкий корж замість пишності.
Запікання
Не можна діставати шарлотку з духовки, допоки тісто достатньо не пропеклося всередині. У такому разі, потрапивши у значно прохолодніше середовище кімнати, коржі упаде, втративши пишність. Сам же пиріг буде мокрим і клейким. Ніхто із домашніх не захоче ласувати такою випічкою.
Тож затямте – випікати слід не менше 45-50 хвилин. Тоді шарлотка пропечеться рівномірно. Слід корегувати час у залежності від товщини виробу і присутнього шару яблук. Можливо, знадобиться трішки більше чи навпаки менше тримати духовку включеною. Та й у цьому разі не можна відчиняти дверцята духовки хоча б перші 15-20 хвилин, бо тісто відразу ж осяде.