У виборі асортименту для клумби слід уважно слідкувати за квітами, яких не повинно бути на обійсті. Жодних забобон – просто ці декоративні експонати є отруйними.
Конвалія
Ніжні зелені пагонці з білими квіточками милують око. Після цвітіння у травні на них у липні утворюються червоно-оранжеві плоди. Саме вони і є дуже токсичними. Якщо є дітлахи, їм може видатися, що це горобина. Тож конвалію на клумбі краще замінити на невинні дзвіночки.
Наперстянка
Багато хто знає про корисні властивості рослини, яка широко використовується у народній медицині. Але водночас вона є отруйною. Якщо людина контактуватиме з насінням квітки, може стати дуже кепсько. Тож цю лікарську квітку краще замінити мальвою чи люпином.
Гортензія крупнолистова
Вражає око багатобарвними суцвіттями. Та мало кому відомо, що квітка є трішки токсичною. Отруйні речовини, що містяться в ягодах й стеблах, можуть завдати значної шкоди людям. Якщо хочеться мати гортензію біля будинку, то обирайте чайну чи пильчасту.
Тис ягідний
Вічнозелена багаторічна рослина милує око яскравою зеленню круглий рік. Та слід враховувати, що тисові кора й листя можуть принести шкоду як людям, так і тваринам. Солодке насіння можуть уподобати діти, а воно вважається отруйним. Тож живу огорожу краще облаштувати з туї західної чи ялівцю віргінського.
Бузина
Багатьом подобаються білі квіти і приємний аромат кущика. Рослина до того ж є лікарською. Водночас вона й отруйна, тож несе в собі небезпеку. Краще замінити кущик жимолостю, брусницею чи іргою.