Споживачам варто навчитися контролювати свою увагу, щоб не захопитися чимось не важливим і не зробити не потрібну покупку. Ознайомтеся з теорією гачка і завжди тримайте себе в руках. Оскільки продавці чатують на вас з усіх усюд.
Звички покупця формуються за чотирма факторами: тригером, діями, винагородою та підкріпленням. Тригери – це думки людини про даний товар і бажання його придбати. Дії – це намагання продавців всіляко спростити покупку, наприклад, “в один клік”.
Винагорода – “три за ціною двох”. Цей заклик спонукає придбати товар начебто зі знижкою, а насправді витратити зайві гроші. Підкріплення спонукає до вироблення у покупця звички весь час заходити на один і той же сайт за покупками.
Як дурять споживачів супермаркети
Маркетологи чудово вивчили подібну теорію, спонукаючи відвідувачів до купівлі потрібних і не дуже товарів. Ось деякі з їхніх хитрощів, про які варто знати кожному відвідувачу супермаркету:
- Червоні цінники асоціюються у споживачів зі знижками. Тож робітники магазину чіпляють їх навіть там, де ціна знижується не суттєво або й взагалі залишається на попередньому рівні.
- Занадто великі візки мимоволі видаються покупцям напівпорожніми, то людина й починає відвантажувати вільну площу не актуальними на цю мить товарами.
- Фрукти й овочі розташовуються на вході, оскільки асоціюється в уяві відвідувачів із чимось корисним. Вони начищені до блиску і навіть побризкані водою, щоб створити ілюзію свіжості продукції.
- Молочка, яку зазвичай купують найчастіше, розташовується завжди у глибині залу. Дорогою до неї покупець накладе у кошик ще чималу купу товару, який взагалі не збирався купувати, але він йому потрапив на очі випадково.