Цей білий ящик на кухні працює цілодобово. Уявити собі життя без охолодження і замороження продуктів сьогодні неможливо. Вимикати прилад заради економії електроенергії недоцільно. А от переглянути певні власні звички під силу кожному.
Не відчиняйте дверцята часто
Пригадайте, скільки разів ви відчиняли двері холодильника, довго розглядали вміст і нічого не брали? За кілька хвилин пригадували, що вам потрібно, і знову прочиняли дверцята. Компресор при цьому змушений працювати з перенавантаженням. А це призводить до більших енергозатрат.
Не ставте теплу їжу
Було таке: щось зварили і, не дочекавшись, допоки страва повністю охолоне, виставляли її на поличку холодильника? Цього робити категорично не можна. Різкий температурний перепад, по-перше, може призвести до виводу компресора з ладу. А, по-друге, ящику знадобиться більше енергії, щоб охолодити теплу їжу і довести її до потрібної кондиції.
Частіше розморожуйте
Якщо всередині холодильника й морозилки постійно буде утворюватися лід, а ви не розморожуватимете агрегат вчасно, то на підтримку цих льодяних брил буде витрачатися значно більше електрики, ніж якби було без них. Тож своєчасне розморожування, згідно з інструкцією, дозволить зекономити на кіловатах.
Обирайте відповідний клас
Купуючи новий холодильник, обов’язково зверніть увагу на енергоощадність апарату. Якщо стоїть позначка А – сплачуватимете за електрику значно менше, ніж якщо вам трапиться більш дешевий варіант з буквами В чи С. Клас G узагалі краще не розглядати – мотатиме лічильник безперестанку.
Прохолодне приміщення
Бажано, щоб холодильник перебував у прохолодній кімнаті. Тоді він буде брати менше кіловат. А якщо встановите поряд із духовкою чи газовою плитою, відразу ж готуйтеся до зростання цифр у платіжці за електроенергію.