Слід відзначити, що замки у вхідних дверях навмисне роблять доволі складними, щоб зловмисники не змогли потрапити у чуже житло. Тому якщо двері заклинило на вході, самотужки відчинити замок буде дуже складно. Швидше за все, доведеться викликати слюсаря.
Та якщо не спроможні потрапити з однієї кімнати в іншу, завжди можете спробувати впоратися самі. Зазвичай на такі двері ставлять поворотну ручку, в якій всередині перебуває язичковий механізм. Якщо язичок вийшов із ладу, можна застосувати дещо вандальний метод.
Натисніть на ручку до самого упору вниз і різко штовхніть двері. Таким чином, можливо, вдасться змусити язичок повернутися у свою нішу. Штовхати двері рукою – марна справа. З цього нічого доброго не вийде. Треба міцно сіпати від себе або до себе (в залежності від вашого розташування), роблячи різкий ривок. Тоді, можливо, й вдасться подолати підлий язичок.
Все одно не вдалося потрапити до кімнати? Тоді спробуйте взятися за викрутку. Доведеться розібрати дверний замок. Це зовсім нескладно. Достатньо викрутити чотири шурупи та зняти ту частину, на якій тримається ручка. Тепер легко дістанетесь до самого механізму і викрутите квадратну трубку, яка проходить крізь двері й тримає язичок. Після цього пружина послабиться, а двері відчиняться без проблем.
Можна спробувати розблокувати двері й без розбирання. Уважно огляньте місце установки замка. Там має бути присутня маленька дірочка, в яку слід запхнути щось гостре, наприклад, спицю чи цвях. Поорудувавши цим предметом у середині замка, зможете встановити язичок на місце і прочинити двері.