Навіть якщо готуєте каву в турці, все одно на дні залишається нерозчинний осад. В кавомашині він збирається на фільтрі. Викидати ці відходи в раковину не можна, адже таким чином можна пошкодити труби чи влаштувати засмічення.
Вода, що курсує трубами, не здатна розчинити кавове сміття. Тому осад осідатиме на стінках труб. У гущі присутні чимало речовин, які здатні налипати на пластик. Змиватися водою цей накип не буде, тож отвір у трубі поступово зменшуватиметься. Врешті настане момент, коли станеться повне засмічення, і користуватися каналізацією стане неможливо. Тож без виклику сантехніка ніяк не обійдеться.
Що іще не можна виливати в раковину
Так само негативно на просвіт у трубах впливають жир, олія, масло – вони теж осідають на стінках труб, зменшуючи просвіт. Також не можна сипати в каналізацію борошно, виливати рідке тісто, які контактуючи з водою, бубнявіють й утворюють засмічення.
Ніколи не викидайте в каналізацію фруктові кісточки, насіння, яєчну шкаралупу. Всі ці відходи здатні влаштувати корки у каналізації, тому їх слід відправляти виключно в сміттєве відро.
Не розчиняються у трубах і залишки каш чи локшини. Тож заради власного спокою і постійної циркуляції каналізаційних отворів, краще всі залишки збирати й виносити з квартири на смітник.
Це ж стосується і кавової гущі. Її не слід відправляти в раковину. Доведеться збирати в сміттєвий пакет. Можна прилаштувати задля цього спеціальну місткість, куди й складатиме відходи, а коли висохне на порошок, можна буде винести разом з іншим сміттям.
У принципі, в унітаз кавові відходи виливати можна, але обов’язково змивати. Сильний напір води не дасть можливості кавовим частинкам приліпитися до труби.