Усі ми добре знаємо, що існують певні забобони, які не можна порушувати за жодних обставин. Так робили наші батьки, бабусі, дідусі і ще більш далекі пращури. Ці вірування здатні принести удачу чи відігнати зло і вже давно переросли у звичаї. Давайте пригадаємо основні українські традиції.
Розбитий посуд – на удачу
Багато народів вважають, що посуд б’ється на біду. Українці ж певні – це обов’язково принесе удачу. То під час весілля молодята випивають по келиху шампанського, а бокали кидають об землю. Це має принести в їхнє спільне життя благословення й злагоду.
Розсипана сіль – на нещастя
А от сіль навмисно розсипати ніколи не можна. Якщо ж просипали кристали випадково, знайте – у житті трапиться щось лихе. Щоб запобігти поганому розкладу майбутніх подій, щойно розсипали сіль, киньте дрібку через ліве плече. Можливо, таким чином удасться відігнати від оселі злих демонів.
Ніж у руки – до бійки
Українці ніколи не передають різальний предмет із рук у руки. Вважається, що так двоє людей можуть посваритися і навіть побитися. А ніж спонукає до цього. Тому якщо хтось просить подати ножа, треба покласти його на стіл, а людина нехай бере звідти.
Сидіти на куті – до самотності
Щойно незаміжня дівчина всядеться у компанії на краю стола, як більш старші подруги починають страхати, що не вийде заміж. Аби в особистому житті було все гаразд, обирайте для сидіння середину столу, і ніколи не сідайте на його край.
Рукостискання через поріг – до сварки
Люди, що поважають одне одного, ніколи не будуть ручкатися через поріг. Подібний жест обов’язково призведе до конфлікту. Тож аби не сваритися, перед тим, як потиснути простягнуту руку, або переступіть поріг повністю, або хоча б станьте на нього однією ногою.