Гостра їжа
Деякі хазяйки надміру захоплюються додаванням у страву гострого перцю. Через це виникає роздратування шкіри й порушується ліпідний бар’єр. Після гострих страв людина починає облизувати губи, що призводить до їх зневоднення.
Гарячі напої
Каву й чай зазвичай вживають гарячими. Рідина з підвищеною температурою негативно впливає на ліпідний бар’єр. Після напоїв, що бадьорять, людина частіше ходить у туалет, через що організм зневоднюється.
Дефіцит вітамінів
Якщо в організмі відчувається брак вітаміну В12, це негативно відбивається на шкірі й призводить до сухості губ. Тож слід вживати якомога більше печінки, яловичини й кисломолочних продуктів, щоб поповнити вітамінні запаси.
Як позбутися сухості
Якщо губи занадто сухі, не треба миритися – цьому можна зарадити. Найперше слід взяти за правило ніколи не облизувати їх на відкритому повітрі. Коли слина випаровується, шкіра ще швидше сохне.
Бальзам зі смаком теж відсуньте якомога далі. Він настільки приємний, що так і хочеться лизнути зайвий раз. Краще намастити губи засобом, що має захист від сонця, хоча б 15. Дарма, що надворі похмура погода, наявність SPF запобігатиме сухості.
Обирайте зволожувальні засоби з бджолиним воском, ланоліном, церамідами чи петролеумом. Вони наносяться на губи перед сном, всотуються і чудово бережуть губи від сухості. Бажано, щоб бальзам був у вигляді тюбика, бо якщо занурювати пальці в баночку, там залишатимуться бактерії, які згодом, потрапляючи на мікротріщинки на губах, викликатимуть подразнення.
Якщо до сухих губ додається ще й головний біль зі слабкістю, слід відвідати лікаря – можливо, це симптоми анемії.