Орендувати житло – справа не з простих, адже слід врахувати чимало факторів. Найперше, це ціна. А далі йдуть умови, віддаленість від центру, рівень комфортабельності, довколишня інфраструктура тощо. Підшукуючи оптимальний варіант, слід не втрачати пильності, щоб не потрапити на махінаторів.
Підбираючи житло за оголошенням, слід зважити – шахрайська пропозиція нічим не відрізняється від реальної. Може бути присутній опис оселі, прикладені фото, контакти особи. Але деякі нюанси мають вас насторожити.
Занижена вартість
Якщо пропонують оренду за ціною, нижчою за ринкову, слід напружитися. Можливо, варіант фейковий. Адже орендар цінує своє житло і задешево не віддасть.
Стороння особа
Квартиру вам зголошується показати не власник, а рієлтор чи довірена особа? Якщо подібне відбувається першого разу, це нормально. Але якщо справа доходить до підписання договору, а ви так і не познайомилися з тим, кому це помешкання належить, це виглядає дуже підозріло. Можливо, людина хоче взяти гроші за житло, до якого не має жодного стосунку.
Постарайтеся поставити додаткові запитання типу, хто оплачуватиме комуналку, чи присутня шумоізоляція тощо. Якщо людина плутається у свідченнях, краще не віддавати їй завдаток.
Вас надто кваплять
Аферисти люблять створювати відчуття терміновості й підштовхувати клієнта до швидкого вибору, щоб не залишити часу на роздуми. Не ведіться! Зберігайте холоднокровність й усе добряче обдумайте перед прийняттям рішення.
Вам не показують договір оренди
Якщо пропонують віддати завдаток, не підписуючи договору оренди, це має стати серйозною пересторогою. Документ, в якому чітко розписані умови оренди, потрібен бути обов’язково. А орендодавець має надати документи, що підтверджують його право на житло.