Жоден із водіїв не застрахований від потрапляння у ДТП. Тим паче зараз, коли автівок на дорозі стає все більше. В подібних екстремальних умовах легко розгубитися. Але якщо у голові присутній чіткий алгоритм дій, то збережете холоднокровність і зробите все правильно.
Найперше, якщо в аварії хтось постраждав, слід викликати швидку за телефоном 103. В очікуванні медиків треба надати людині домедичну допомогу. Якщо потерпілих немає, тоді першою дією має бути ввімкнення аварійної сигналізації на машині й виставляння знаку аварійної зупинки.
У жодному разі не з’їжджайте з дороги, навіть якщо вона дуже людна. Автівка повинна бути зафіксована на момент зіткнення. Поліцейські мають бачити картину пригоди в реалі. Так їм буде легше з’ясувати причини та винуватців.
Тепер на часі набрати 102 і сповістити диспетчеру:
- точну адресу ДТП;
- наявність і кількість потерпілих;
- моделі машин, які зіткнулися.
Якщо ушкодження незначні й між водіями не виникло суперечок із приводу винуватця пригоди, можна обійтися складанням європротоколу. У ДТП без потерпілих розбирається патрульна поліція. Якщо є поранені й загиблі, тут уже доведеться чекати слідчо-оперативну групу.
Обов’язково сповістить про неприємність страховій компанії. В очікуванні поліціянтів бажано взяти свідчення в очевидців аварії, обов’язково записавши їхні імена і контактні дані. У разі виникнення непорозуміння з іншим учасником дорожньої пригоди вам придадуться фото і відео, зроблені на місці аварії. Тож обов’язково зробіть записи на телефон.
Озирніться довкола: якщо побачите камери спостереження, зафіксуйте це. А ще дуже уважно читайте протокол, складений поліцейськими. У разі незгоди можете дописати власні зауваження.