Найбільше часу родина проводить у вітальні. Тут усі збираються, щоб провести вечір, подивитися телевізор чи обговорити останні події. Навіть якщо людина вдома одна, вона, найімовірніше за все, теж сумуватиме у цій кімнаті. Тому до прибирання даної території слід ставитися особливо ретельно. Щоб марно не витрачати часу, треба засвоїти правильну послідовність робіт.
Розпочинати прибирання завжди треба згори, а потім поступово рухатися донизу. Таким чином удасться уникнути пилу, який збереться на столі після наведення чистоти на антресолях.
Тож спочатку беріться за люстру, поганяйте павуків на стелі, зітріть пил із меблів. Якщо передбачений вентилятор на стелі, то спочатку приберіть пил із нього. Далі переходьте до вікон, пройдіться ганчіркою по картинах. Потім переходьте до столу й стільців і лише після цього беріться до підлоги.
Не треба намагатися пропилососити, а потім братися за решту робіт. Таким чином весь пил, що накопичився на речах, розташованих зверху, посиплеться знову на стіл й підлогу. І доведеться все починати знову.
Кілька цінних лайфхаків
- Першим ділом винесіть весь мотлох із кімнати – позбавтеся від чеків, порожніх коробок, серветок тощо.
- Вікна мити кожного тижня необов’язково, але робіть це частіше, даючи вільний доступ сонячним променям.
- Штори бажано витрушувати час від часу, оскільки на них збирається чимало пилу.
- Між обробкою підлоги пилотягом і її миттям не забудьте протерти вологою серветкою плінтуси.