Не гребують аферисти ні родинами бійців, які захищають Україну, ні літніми людьми, яких надурити набагато простіше, аніж молодь.
“Вашого солдата поранено”
Спритний киянин вирішив наживатися на горі родичів безвісти зниклих солдатів. Він створив сторінку в соцмережі, накидавши туди світлин захисників. Через неї почав зв’язуватися з людьми, які розшукують своїх рідних.
Говорив, що він побратим захисника, який пропав. А коли люди проявляли зацікавленість і хотіли дізнатися про долю свого солдата, вибирав слушну нагоду, казав, що чоловіка поранено і просив грошей буцімто для його евакуації.
Відомо про шість подібних фактів, коли ошукані люди перерахували гроші на картку афериста. Суми коливалися від 1,5 до 5 тисяч гривень. У зловмисника вилучили телефон із листуванням із потерпілими, а також банківську картку, на яку він отримував гроші від довірливих громадян.
“Вам прийшла допомога з-за кордону”
60-літній пані Наталії зателефонував незнайомець. Розговорив жінку, переконавши, що їй належить допомога від міжнародної організації, а він є прямим представником благодійної фірми. Щоб отримати кошти, жінка мала назвати номер своєї банківської карти. На радощах пані Наталія тут же продиктувала ряд цифр. Але допомоги так і не дочекалася.
Натомість через деякий час їй зателефонували з банку. Виявляється, зловмисники оформили на неї кредит у 40 тисяч гривень, і тепер обдурена жінка має сплачувати суму з відсотками. В поліції ще раз нагадали – отримувати всі соціальні виплати слід через відповідні установи.