Відсутність достатнього рівня вентиляції призводить до появи на стінах, та підвіконнях плісняви. Жити в таких умовах й миритися з цією проблемою не можна, оскільки це нашкодить здоров’ю. Тож починаймо активну боротьбу з грибком.
Тепле вологе середовище – справжній рай для спорів цвілі. Тому найперше правило – постійно провітрювати всі кімнати, аби підтримувати рівень вологості на достатньому рівні. Добившись прохолодного сухого повітря замість гарячого й вологого, удасться запобігти появі цвілі.
А тим, хто проґавив цей момент і допустив розповсюдження грибка по приміщенню, придадуться наступні лайфхаки.
Оцет
Розведіть оцет наполовину водою, залийте суміш у розпилювач. Обробіть заражені пліснявою ділянки стіни. Залиште так на годину, після чого протріть вологою губкою. За тиждень повторіть процедуру. Можливо, доведеться провести ще кілька подібних заходів до повного зникнення проблеми.
Спирт
Можна брати хоч етиловий, хоч нашатирний – який застанете в аптеці. Розведіть спирт наполовину водою. Цим розчином обробляйте скляні поверхні, пластикові, кахельну плитку. Коли засіб підсохне, протріть проблемні місця вологою серветкою.
Сода
Підігрійте 0,5 л води й розчиніть у ній 1 ст.лож. харчової соди. Губкою, змоченою у засобі, натирайте почорнілі місця на стінах. Змивати не треба.
Йод
Пляшечки з розчином йоду розставте в місцях, уражених пліснявою. Антисептичний засіб почне випаровуватися і придушуватиме життєдіяльність грибка. Робити це треба вже після обробки уражених стін у профілактичних цілях, щоб пліснява знову не повернулася.