Найстрашнішим покаранням для водія є вилучення посвідчення на право керувати транспортним засобом. Між тим відібрати його можуть, навіть якщо людина не здійснила жодного порушення на дорозі.
Чинне законодавство дозволяє вилучати водійське посвідчення, якщо чоловік є злісним ухилянтом від сплати аліментів. Подібна норма прописана у 71-ій статті Закону “Про виконавче провадження”. Згідно з нею, патрульні можуть заборонити водію керувати авто, допоки він повністю або частково не розрахується з боргами за аліментами.
Подібне покарання застосовується, якщо аліментник щонайменше 4 місяці не сплачував гроші на утримання власної дитини.
Постанова, в якій йдеться про тимчасові обмеження, надсилається водію-боржнику наступного дня після винесення. Паралельно до бази даних заносяться ці відомості, й кожен інспектор поліції бачить, що перед ним боржник.
Перевіряючи автомобіль, патрульні вносять прізвище водія в базу й сповіщають аліментника про накладені на нього обмеження. Відомі випадки, що чоловік ще немає на руках припису, а поліція вже тимчасово відбирає посвідчення. Отримати його назад можна виключно через суд.
До речі, багатьох учасників дорожнього руху цікавить питання, чи повинні вони передавати патрульним документи в руки, чи можна обмежитися простим пред’явленням. Не секрет, що дорожні інспектори частенько забирають посвідчення, паспорт авто й страховий поліс й відносять до своєї автівки. Водію при цьому доводиться слізно благати повернути комплект документів.
Між тим, у Законі “Про Національну поліцію” не йдеться про передачу пакета в руки інспектора. Там написано, що водій зобов’язаний пред’явити посвідчення так, щоб поліцейський мав можливість прочитати й переписати дані з документа.