Багато хто з людей відмовляється заводити собаку, оскільки від неї йде неприємний запах. Особливо псиною тхне після прогулянки в дощову чи сиру погоду. Іноді трапляється, що це амбре розповсюджується по дому навіть після купання чотирилапого в теплій воді. Чому так відбувається?
Затяті собаківники можуть не зважати на подібну обставину, просто не помічаючи “амбре”, що йде від годованця. Натомість загал вважає хазяїна собаки поганим господарем. Мовляв, не доглядає за псиною.
Насправді ж запах псини виникає через купу бактерій та дріжджів, які облюбовують для власного компактного проживання собачу шерсть. Цей мікробіом селиться у шкірному салі. Зазвичай жировий шар захищає тварину від проникнення різноманітних мікробів, а от цю групу бактерій йому здолати не під силу.
Бактерії харчуються ліпідами, а їхні відходи, вступаючи в контакт із водною стихією, і призводять до поширення запаху псини. Чим більше жиру виділяється, тим сильнішим буде “аромат”. Зазвичай страждають від цього чотирилапі володарі густої шерсті.
Як позбутися запаху псини
Якщо повністю видалити подібний вид бактерій з шерсті домашнього улюбленця, на шкірі зникне захисний шар. Але якщо їх надто багато, це несприятливо впливатиме на імунітет собаки, що призведе до шкірних інфекційних хвороб.
Тож власникам тварин слід дотримуватися золотої середини – купати песика хоча б раз на місяць, ретельно змиваючи залишки шампуню для тварин і висушуючи шерсть феном. А ще прибирати бруд з шерсті після прогулянки, протирати лапи вологою серветкою, видаляти залишки екскрементів з-під хвоста.
Можна користуватися оцтовим ополіскувачем (2 ст.лож. оцту на 3 л води), дезодорантом для шерсті та постійно застосовувати процедуру вичісування шерсті. Якщо помітили, що запах псини не зникає, а тільки підсилюється, покажіть собаку ветеринару.