Звідки взялося “правило правої руки” на українських дорогах: логічніше було б пропускати авто зліва

У Правилах дорожнього руху ви ніде не прочитаєте норму про необхідність пропустити перешкоду справа. Але інструктори автошкіл наполягають дотримуватися цієї норми в обов'язковому порядку. Якщо на перехресті відсутні дорожні знаки й розмітка, то водій має надати безперешкодне право проїзду автівці, яку бачить справа від себе. Звідки вигулькнула ця норма?

У Правилах дорожнього руху ви ніде не прочитаєте норму про необхідність пропустити перешкоду справа. Але інструктори автошкіл наполягають дотримуватися цієї норми в обов’язковому порядку. Якщо на перехресті відсутні дорожні знаки й розмітка, то водій має надати безперешкодне право проїзду автівці, яку бачить справа від себе. Звідки вигулькнула ця норма?

Поступається дорогою той, хто бачить перепону справа

Автомобілістів дуже дратує подібне правило, особливо при лівому повороті. Чому треба пропускати ті авто, що справа, адже логічніше було б дати дорогу якраз лівим?! Якщо перехрестя Т-подібне, це взагалі несе небезпеку. Рух по великих трасах і перебудову з одного ряду в інший теж логічніше було б започаткувати за правилом перепони зліва. Адже такі транспортні засоби рухаються з найбільшою швидкістю.

Але маємо те, що маємо – перевагу правої сторони. Все це пов’язано з появою перших автівок у Британській імперії. Кермо в машинах розташовували справа, щоб водій швиденько виплигував на тротуар і відчиняв дверцята панам-пасажирам. Тож і правила дорожнього руху формувалися з урахуванням цієї норми.

Правило перепони справа започаткували через англійців

В одних європейських країнах рух був правостороннім, в інших – лівостороннім. Кількість транспортних засобів постійно зростала, тому в 1909 році прийняли Міжнародну конвенцію, яка встановила єдину систему для цього континенту.

Серед 15 статей, зокрема, містилися й норми правил проїзду перехресть. Тоді ж було запроваджено “правило правої руки” й започатковано 4 попереджувальних дорожніх знаки. Довелося підкоритися всім країнам – з правостороннім й лівостороннім рухом.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?