Зазвичай укласти дитину спати ввечері доволі проблематично. Але й підняти рано-вранці не завжди вдається легко. Як чинити батькам, щоб ранкове пробудження не супроводжувалося сльозами й капризами?
Режим
Треба привчати малятко лягати в ліжко й підводитися з нього в один і той же час. Вихідні не мають бути виключенням. Тоді в організмі сина чи доньки виробиться звикання, і прокидатися дитина буде значно легше.
Позитив
Якщо мама чи тато знервовані й роздратовані, про приємний ранок для дитини не може бути й мови. Тож до того, як почнете будити нащадка, виділіть трішки часу для себе. Прийміть душ, помилуйтеся першими променями сонця з чашкою кави, нанесіть декоративну косметику на обличчя тощо. Якщо мама в доброму гуморі, то й малюку цей позитив обов’язково передасться.
Спокій
Не треба підіймати маля в рекордно короткі терміни, а потім весь час підганяти. Краще зробіть це на 15-20 хвилин раніше й спокійно проводьте звичайний вранішній моціон з умиванням й сніданком. Не треба забігати в спальню, різко вмикати світло й починати кричати на дитину. Покличте маля тихенько на ім’я, погладьте, полежте разом зо 5 хвилинок. Тоді процес пробудження мине безболісно.
Фішки
Окрім звичайних вранішніх турбот, мають бути і якісь цікаві заняття, що стимулюватимуть дитину підхоплюватися з ліжка радісно. В залежності від характеру дитини це може бути спільне приготування сніданку, співання пісень, декламування віршів, придумування дорогою до дитсадочка казки тощо.