“Колу” більше не купуємо: наші пращури втамовували спрагу зовсім іншими напоями – спробуйте на смак

Ще Кобзар научав українців, щоб "свого не цуралися". Тож на черзі познайомитися, чим тамували спрагу наші пращури й взяти на озброєння рецепти цих корисних напоїв, обмеживши частку надміру калорійної "Кока-коли" у своєму раціоні.

Ще Кобзар научав українців, щоб “свого не цуралися”. Тож на черзі познайомитися, чим тамували спрагу наші пращури й взяти на озброєння рецепти цих корисних напоїв, обмеживши частку надміру калорійної “Кока-коли” у своєму раціоні.

Квас

За часів Київської Русі люди готували сирівець на основі житнього борошна чи хліба з додаванням солоду. Мешканці Полісся частіше вдавалися до фруктово-ягідного квасу, беручи за основу плоди лісових рослин. Серед них були поширені калиновики, ягідники, брусничники.

Житній квас

Гуцули віддавали перевагу яблучному квасу. Брали навпіл солодкі й кислі плоди, заливали водою, всипали трішки меленого перцю та ягід горобини. Рідину залишали настоюватися до зими, лише потім вживали.

Яблучник

Цей напій з’являвся в меню наших предків ближче до осені, коли фруктові дерева давали врожай. Цукру в нього не клали, використовуючи природну фруктозу, а от груші до яблук додавали залюбки.

Смачний яблучник

На 54-літрову місткість знадобиться 10 кг сушених фруктів. Їх слід залити перегрітою охолодженою водою. Три дні українці витримували настій у теплому місці, після цього переносили в льох, але кришкою не закривали. Дочекавшись, коли рідина перебродить, врешті закорковували її на 3 дні.

Після цього яблучник розливали по пляшках, додаючи по десятку родзинок у кожну. Закорковували, засмалювали й закопували в пісок. За 5 днів можна було відкопувати пляшки й ласувати надзвичайним смаком.

Узвар

Цей напій можна вважати національним, адже смак у нього унікальний та неперевершений. Раніше його готували з сушених яблук і груш виключно на свята. Дозволялося додавати чорнослив або ягоди – суниці, чорниці.

Святковий узвар

Фрукти заливали невеликою кількістю води, щоб узвар був густим, доводили до кипіння й трішки проварювали. Цукор зазвичай не клали, обмежуючись медом.

Нові статті

Схожі статті

Після заморозків до України мчить потепління: українська синоптикиня склала прогноз на кінець жовтня 2024

В середині жовтня українці відчули на собі суттєве похолодання температури повітря. Період дощів та нічних заморозків завітав до країни ненадовго. Синоптики обіцяють - "бабине літо" буде.

Як не одне, то друге: 34-річна Дорофєєва розповіла про різке погіршення свого стану – “Ще те задоволення”

Надя Дорофєєва наразі перебуває на гастролях, але не все складається так, якби вона цього хотіла - артистка розповіла про стан свого здоров'я. Що сталося?

Журналіст Дмитро Гордон показав, як виглядав 28 років тому – тоді поряд була не Олеся Бацман

Український журналіст Дмитро Гордон поділився у соціальних мережах архівною світлиною. Він показав, який мав вигляд 28 років тому. В чоловіка була тоді зовсім інша зачіска.

Не дуже симетричні: Маша Єфросиніна показала свої ніздрі з ракурсу, з якого їх видно найкраще за все

Маша Єфросиніна завжди відверто говорить про те, як їй вдається так гарно виглядати та чи вдавалась вона коли-небудь до пластики, але насправді не все так ідеально.