“Колу” більше не купуємо: наші пращури втамовували спрагу зовсім іншими напоями – спробуйте на смак

Ще Кобзар научав українців, щоб "свого не цуралися". Тож на черзі познайомитися, чим тамували спрагу наші пращури й взяти на озброєння рецепти цих корисних напоїв, обмеживши частку надміру калорійної "Кока-коли" у своєму раціоні.

Ще Кобзар научав українців, щоб “свого не цуралися”. Тож на черзі познайомитися, чим тамували спрагу наші пращури й взяти на озброєння рецепти цих корисних напоїв, обмеживши частку надміру калорійної “Кока-коли” у своєму раціоні.

Квас

За часів Київської Русі люди готували сирівець на основі житнього борошна чи хліба з додаванням солоду. Мешканці Полісся частіше вдавалися до фруктово-ягідного квасу, беручи за основу плоди лісових рослин. Серед них були поширені калиновики, ягідники, брусничники.

Житній квас

Гуцули віддавали перевагу яблучному квасу. Брали навпіл солодкі й кислі плоди, заливали водою, всипали трішки меленого перцю та ягід горобини. Рідину залишали настоюватися до зими, лише потім вживали.

Яблучник

Цей напій з’являвся в меню наших предків ближче до осені, коли фруктові дерева давали врожай. Цукру в нього не клали, використовуючи природну фруктозу, а от груші до яблук додавали залюбки.

Смачний яблучник

На 54-літрову місткість знадобиться 10 кг сушених фруктів. Їх слід залити перегрітою охолодженою водою. Три дні українці витримували настій у теплому місці, після цього переносили в льох, але кришкою не закривали. Дочекавшись, коли рідина перебродить, врешті закорковували її на 3 дні.

Після цього яблучник розливали по пляшках, додаючи по десятку родзинок у кожну. Закорковували, засмалювали й закопували в пісок. За 5 днів можна було відкопувати пляшки й ласувати надзвичайним смаком.

Узвар

Цей напій можна вважати національним, адже смак у нього унікальний та неперевершений. Раніше його готували з сушених яблук і груш виключно на свята. Дозволялося додавати чорнослив або ягоди – суниці, чорниці.

Святковий узвар

Фрукти заливали невеликою кількістю води, щоб узвар був густим, доводили до кипіння й трішки проварювали. Цукор зазвичай не клали, обмежуючись медом.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?