Зазвичай, готуючи яєчню на сніданок, господині викидають шкаралупу в сміттєве відро. А тим часом це дуже корисне добриво для рослин. Тож краще збирати яєчні відходи й відвозити на дачу.
В яєчній шкаралупі міститься чимало цінних мікроелементів укупі з кальцієм та магнієм. Тож на городі вона придасться для підгодовування. Найбільше подібного добрива потребують болгарські перці, помідори, баклажани, смородина, цибуля, буряк, шпинат.
Яєчна шкаралупа є гарним розпушувачем ґрунту. Вона знижує щільність землі, допомагаючи повітрю й волозі проникати в земляні пори.
Як приготувати засіб для підживлення
Насамперед подрібніть яєчну шкаралупу. Відходи від варених яєць не підходять – беріть тільки від сирих. Далі залийте отриманий порошок окропом, накрийте місткість кришкою і залиште на тиждень. Не забувайте щодня підіймати кришку й перемішувати суміш. Після цього додайте ще води, щоб її було втричі більше, аніж яєчної маси й можете поливати сумішшю розсаду.
Дрібно змелену яєчну шкаралупу сміливо можна змішувати з компостом. Так удасться наситити ґрунт корисними мінералами й нормалізувати рівень pH.
Коли займаєтеся пересадкою рослин, розімніть у руках шкаралупу з 2-3 яєць, покладіть на низ горщика, а потім засипте землею.
Якщо на ділянці досаждає своєю присутністю вовчок, то кращого засобу від шкідника годі й шукати. Змішайте порошок шкаралупи з олією та занурте в землю. Невдовзі побачите позитивний ефект.
Шкаралупою можна мульчувати простір під деревами. Просто розкладіть її під вишнями, черешнями, абрикосами, сливами й чекайте на підвищення врожайності.