Якщо зібрали непоганий врожай помідорів, наїлися досхочу й закрутили безліч банок із маринованими томатами, а плоди ще залишилися, спробуйте заморозити решту овочів.
Цілі помідори
Процес замороження зберігає майже всі вітаміни, що були присутні у свіжих плодах. Овочі помийте, викладіть на рушник, щоб висохли. Зробіть надрізи біля плодоніжки, щоб шкірочка не лопнула під час зберігання.
Викладіть овочі на дошку для нарізання і відправте в морозилку на 30 хвилин, щоб схопилася м’якота. Після цього дістаньте, перекладіть у пакети для заморожування чи пластиковий контейнер і відправляйте на тривале зберігання в морозильну камеру. Якщо проігноруєте пункт зі швидким заморожуванням і відразу складете помідори докупи, отримаєте суцільну грудку, від якої згодом буде складно щось відколоти.
Помідори шматочками
Взимку дістанете помідорчик із морозилки, знімете шкірочку (це робиться дуже легко), а сам томат наріжете шматочками й можете відправляти в каструлю чи на пательню. Найдоцільніше заморожувати сорт чері, оскільки маленькі плоди щільно прилягають один до одного й економлять місце в морозильній шафі.
Бажано використати заморожені томати протягом 4 місяців. У такому разі можете бути певні – вітамін В, йод, залізо й інші корисні елементи збереглися повною мірою.
Тугі помідори з товстою шкірочкою можна заради економії місця заморожувати, нарізавши шматочками. Їх теж спочатку слід заморозити, виклавши в один шар, а вже потім перекладати в пакет. До речі, пакет кладіть у морозилку разом із помідорами на дошці.