Найчастіше подібним грішать цуценята. Не встигли залишити маля саме у квартирі, як повернувшись, уже застали повний бедлам. Подібних вчинків спускати годованцю не можна. Треба поступово привчати собаку до порядку.
Покарання
Якщо ви вранці пішли на роботу, а ввечері повернувшись, застали погризені ніжки столу і комп’ютерні дроти, знайте: карати пса вже занадто пізно. Він не втямить, за що ви його лаєте. Покарання має надходити собаці безпосередньо під час здійснення злочину. Тільки в такому разі пес може усвідомити, що гризти меблі – це погано.
Маленьких цуценяток можна потріпати за холку, щоб втямили, що таке погано. Дорослий пес подібні рухи сприйме як приниження і може дати відсіч, вчепившись у руку зубами. У такому разі краще дати команду “місце”, “лежати” чи “сидіти”, не дозволяючи рухатися до 10 хвилин. Щойно пес намагається поворухнутися, гукнути: “не можна”, “фу” або “ти покараний”.
Іграшки
Дієвим методом відволікання цікавості від меблів є застосування іграшок. Їх у собаки має бути багато. При цьому зважте, що вони швидко набридають. Тож одні треба ховати на кілька днів, а потім заміняти на інші.
Песику буде видаватися, що він отримав новий предмет. Злісних порушників, яким байдуже до іграшок, а хочеться дістатися до обшивки дивану, можна залишати на час відсутності господарів у вольєрі чи клітці.
Засоби відлякування
Відбити бажання гризти меблі можна, застосувавши спрей, в який додається синтетичний перець. Його смак не сподобається собаці, і він більше ніколи не наважиться спробувати ніжку стільця на смак.
Та якщо минуло 2 тижні, а годованець продовжує точити зуби об домашні предмети, доведеться обробити спреєм не лише меблі, але й взуття, плінтуси, портьєри. Електричні дроти бажано про всяк випадок сховати в тунель, кімнатні квіти підняти на недосяжну для пса висоту, а взуття на ніч перекладати в тумбочку.