Підкормка смородини восени допомагає підготувати кущі до зимівлі, а також сприяє формуванню квіткових бруньок на наступний рік. Внесення добрив рекомендовано у тих випадках, якщо ягідна рослина за сезон дала великий врожай і потребує відновлення. Також добрива будуть корисні тим кущам смородини, що були посаджені більш ніж 3-4 роки тому.
Спосіб підкормки, який буде запропоновано в нашій публікації, сподобається прихильникам органічного землеробства. Він заснований на мульчуванні перегноєм або компостом. Такий варіант підійде під перекопку прикореневого кола кущів та має, окрім насичення землі корисними речовинами, ще одну функцію — захист. Перед холодною зимою компост та мульча захистять кореневу систему смородини від вимерзання.
Отже, щоб внести підкормку — замульчуйте прикореневе коло смородини свіжим перегноєм або якісним компостом. Якщо кущ — дорослий, візьміть для нього 1 відро органічного добрива чи компосту. Якщо ж рослина молода, то краще взяти 0.5 відра перегною або компосту.
Замість компосту можете використати пташиний послід (курячий або індичий). Його можна вносити під перекопку сухому вигляді, або зробити розчин для проливу.
Спосіб при якому сухе добриво вноситься в прикореневе коло, треба використовувати з обережністю. В першу чергу притримуйтеся глибини перекопки. Вона повинна складати 1/2 від багнету лопати (12-15 см). Підкормку ретельно змішайте з землею, щоб коріння рослини не отримало опіків від прямого контакту з насиченим органічним добривом.
Додатково під перекопку вносіть мінеральні добрива — теж в сухому вигляді. Щоб приготувати його — візьміть 7-10 г сульфату калію або калімагнезії, а також — 15-20 г суперфосфату. Дозування наведене з розрахунку на 1 кущ.
Якісне добриво для смородини восени — дуже важливо для майбутніх врожаїв. Добриво надає кущам всі необхідні компоненти для зміцнення кореневої системи, підвищення імунітету та морозостійкості ягідної рослини.