Один факт, як правильно укрити на зиму гортензіі, щоб цвіли краще, ніж у сусідів: Заквітне пишно!

Укриття гортензій на зиму: одна порада для квітоводів, яка збереже ваш квітучий сад до наступного літа. Заквітнуть пишно клумби сусідам на заздрість

Гортензія — квіткова рослина, яка отримала свою назву на честь принцеси на ім’я Гортензія, що була сестрою принца Священної Римської Імперії Карла Нассау-Зігена. З грецької мови ця назва дослівно перекладаєтся як “посудина з водою”. За однією з версій, квітку так назвали за любов до води.

як правильно укрити на зиму гортензіі
як правильно укрити на зиму гортензіі

Догляд за гортензіями восени передбачає підготовку квіток до зимових морозів. Незважаючи на те, що ця рослина має ім’я принцеси — вона не примхлива до умов догляду. Звичайно, на зиму її краще вкривати. Але тут все залежить від сорту квітки. Не всі види гортензій потребують вкривання на зиму — цей факт відомий не кожному квітникарю.
Отже, в Україні поширені багато видів гортензії, але серйозно вкривати на зиму треба тільки три з них. І це:

  • молоді саджанці;
  • гортензія Саржента;
  • гортензія широколиста.

Щоб ваша гортензія в саду заквітла наступного літа на заздрість сусідам та знайомим – вкривайте її вчасно. Зазвичай цю процедуру проводять після перших приморозків восени, всередині чи наприкінці жовтня. Якщо температура повітря дві ночі поспіль опускалася нижче нуля — гортензії вже треба вкривати.

Як вкрити гортензію на зиму, щоб вона не померзла?
Як вкрити гортензію на зиму, щоб вона не померзла?

Утеплювання гортензій проводять в один етап. Ця квітка під укриттям не запріває навіть у відносно теплу погоду. Але до настання стійких морозів краще спочатку вкрити квіточки сухим листям та агроволокном, а з настанням холодів — покласти зверху поліетилен чи інший утеплюючий матеріал.

Молоді саджанці гортензій потребують лишень мінімального укриття. Достатньо буде мульчування та підгортання. Сорт квітів Саржента теж утеплюють підгортанням. Але перед цим пишну крону рослини збирають до купи та зв’язують або ж обгортають поліетиленовим утеплювачем чи агроволокном.

Трохи інше утеплення потрібне для широколистої гортензії. Головна мета укриття всіх без виключення гортензій — захистити квіткові бруньки. В широколистих гортензій бруньки формуються у верхній частині пагонів в одному році, а розквітають — уже в наступному. Деякі квіткарі стикаються з тим, що цей сорт гортензій не квітне після зими. Можливо, саме через відсутність захисту квіткові бруньки вимерзають і не дають бажаної квітучої краси. Тому широколисті гортензії треба вкривати правильно. Найпростіший спосіб зробити це — пригнути пагони квітки до землі та присипати. Кущ обов’язково збирають до купи, а вже на землі фіксують дротом. Деякі садівники радять обривати всі листя з пагонів. Але це — не обов’язково.

Кущ широколистої гортензії присипають землею, сухими листям та мульчею. Зверху квітку треба накрити декількома шарами агроволокна або поліетиленом. Коли почнуться постійні морози – на укриття кладуть плівку або сніг.

Дотримуйтесь порад по укриттю гортензій и тоді наступного року вони прикрасять ваш сад пишними різнокольоровими квітами.

Нові статті

Схожі статті

5 подарунків від свекрухи, які не можна приймати, бо притягують сварки та хвороби: життєві народні прикмети

Якщо у вас не складаються стосунки із мамою чоловіка – то до подарунків свекрухи слід ставитись із особливою увагою. Є речі, які взагалі приймати не варто, бо вони обернуться суцільними проблемами.

Суддя “МастерШеф” Ярославський розсекретив, чому не можна купувати яскраву курагу – “Не натуральна”

Український ресторатор та суддя з кулінарного шоу "МастерШеф" Володимир Ярославський розповів, як правильно обирати на базарі курагу. Ось чому помаранчеву краще не брати.

“Смажене” господарське мило: ось навіщо мильну стружку кладуть на розігріту пательню

Господарське мило – дешевий та ефективний засіб, який допоможе вирішити безліч різноманітних питань. Розповідаємо, як від допомагає очищувати пательню від нагару та жиру.

Супермісяць Мисливця засяяв над планетою в ніч на 18 жовтня: українці діляться кадрами Повні (Фото)

В ніч на 18 жовтня 2024 року земляни побачили надзвичайне космічне явище. На небі зійшов найбільший в 2024 році Супермісяць Мисливця. Пропонуємо читачам "Одного Факту" подивитись його фото.