Один метод, який допоможе розвести багаття навіть у вологу погоду чи під дощем: його дарує сама природа!

Розпалюємо багаття в умовах високої вологості: як та чим підтримати вогонь? Кращі поради для тих, хто полюбляє подорожувати під дощем або в снігопади!

Досвідчені мандрівники добре знають, що волога та холодна погода ховає в собі велику небезпеку. Тому, перебуваючи в природніх умовах, дуже важливо своєчасно розвести багаття, бо біля нього можна зігрітися, а ще – приготувати на ньому їжу.

Розвести багаття в умовах високої вологості та під дощем дуже складно, але все ж можливо. Пропонуємо до вашої уваги дуже простий та дієвий спосіб, що допоможе за лічені хвилини запалити вогнище навіть під дощем.

Один перевірений спосіб, як розвести багаття, якщо скрізь і навколо дуже мокро
Один перевірений спосіб, як розвести багаття, якщо скрізь і навколо дуже мокро

Отже, річ піде про хвойні дерева. Чи знаєте ви, що в ялинкових та соснових гілочках міститься смолиста речовина, що називається живицею? Та ось — саме вона сприяє тому, що гілки хвої добре горять навіть у вологу погоду та під час дощу. Але щоб багаття з хвої швидко загорілося — треба очистити гілки від кори, бо вона дуже сильно вбирає в себе вологу.

Багаття з гілок хвої
Багаття з гілок хвої горить краще

Також зверніть увагу на ще одну якість хвойної деревини. Вона швидко згоряє та залишає після себе лише невеличку кількість вугілля. Тому не варто очікувати від неї забагато тепла. Можете використовувати гілочки з хвойних дерев для первинного розпалювання багаття, а потім — доповнювати їх деревиною інших видів.

До речі, в природі можна знайти універсальну деревину, що і для розпалу багаття підійде, і для його подальшої підтримки у дощову та вологу погоду. І це — береста (березова деревина).

Якщо на вулиці встановилися вологі погодні умови — намагайтеся знайти поблизу сухі дерева, які не повалені вітром на землю. Справа в тому, що деревина, повалена донизу, накопичує в собі більше вологи, та й ризик того, що вона трухлява та гнила зсередини – вищий.

Перед розведенням багаття розтрощіть зібрані гілочки та поліна вздовж. В такому вигляді вони добре висихають та швидше загоряються. Що ваше багаття горіло довше – його слід правильно розпалити. Для цього зробіть багаття у формі конусу, висота якого не повинна перевищувати 20 см. Його роблять із дрібних сухих гілочок та інших матеріалів, що легко загоряються та допомагає швидко підсушити гілки, що знаходяться у верхній частині конусу.

Якщо ви розпалюєте багаття під час сильного вітру, то задля підтримки вогню треба збудувати кругом вогнища укриття з каміння, землі та гілок. Пам’ятайте, що руки під час розведення багаття повинні бути сухими.

На додачу корисна порада для тих, хто хоче запалити багаття за декілька секунд: беріть із собою в похід пальне (бензин, керосин) або спирт. Але не виливайте таку рідину безпосередньо на полінця. Краще — намочіть бензином чи спиртом тканину та використайте її для розведення багаття.

Нові статті

Схожі статті

Астероїд діаметром 719 футів мчить у напрямку Землі: який план щодо нього мають дослідники NASA?

Дослідники міжнародної космічної агенції NASA очікують, що сьогодні до атмосфери Землі наблизиться велетенський астероїд. Його розмір – приблизно як футбольний стадіон.

Рецепт ідеального маринаду для скумбрії: додайте це в кипʼяток і малосольна рибка вийде найсмачнішою

Маринована малосольна скумбрія стане чудовою закускою на повсякдень або до свят. Щоб замаринувати її смачно всього лише за добу – скористайтесь ось цим рецептом.

Зубаста історія за невеликі гроші: співак Alekseev розповів, яку суму заплатив за вініри – майже півмільйона

Український співак Alekseev заговорив про витрати на зірковий образ. Зокрема, він назвав точну суму грошей, яку заплатив за встановлення вінірів. Сума немаленька, але могло б бути й набагато більше.

Що стало з Даном Баланом – зіркою 2000-х, який співав у Молдові, Україні, але живе не в цих країнах

Дан Міхайович Балан – молдавський співак, який з 2019 по 2020 рік був наставником українського вокального шоу "Голос країни". Куди зник артист зараз і чим займається? Розповідаємо деталі.