Для кожного регіону свій період посадки, який залежить від кліматичних умов. Але зазвичай садять за 1-2 тижні до настання приморозків. Це дозволить йому укорінитися, але не дасть випустити паростки.
Підготовка посадкового матеріалу
Обережно розбираємо головки на окремі зубчики, намагаючись не пошкодити донце. Зробити це потрібно не раніше ніж за 1-2 дні до посадки. Відбираємо найбільші та здорові. Багато хто не обробляє зубки перед посадкою. Однак замочування на півгодини у соляному розчині у пропорції 2 ст. л. солі на 1 л води допомагає знезаразити їх.
Готуємо грядку
Важливо правило – дотримуємося сівозміни. Добре росте часник після таких культур, як горох, гарбузові, капуста, зелень. Часник любить родючий, добре дренований ґрунт. Можна внести гній, що перепрів, кісткове або рибне борошно і комплексні добрива. Добре розпушити, перемішавши їх із ґрунтом, і дати осісти тижнів зо два.
Висаджуємо на город
Якщо стоїть суха погода, то за кілька днів до посадки потрібно рясно полити вибране для посадки місце. Садять зубки рядами в борозни чи лунки з відстанню між великими зубчиками близько 10-15 см, між дрібними — 8 см і 25 см між рядами. Глибина посадки – 15-18 см. Слідкуйте щоб від верхівки залишалося близько 3 см ґрунту. Чим більші зубки, тим глибше їх садять. Укладайте їх обережно, не тисніть із силою.
Закрийте грядки родючим ґрунтом. Для збагачення важливими для часнику речовинами розсипте зверху по грядці деревну золу з розрахунку склянку золи на 1 м2 грядки. Це чудове добриво, що містить фосфор, калій, кальцій, сірку. Зверху замульчуйте опалим листям, сіном або соломою.
Посадили, постаралися, лишилося чекати багатий врожай!