Вже починаючи з трьох місяців, можна без побоювань купати кошеня. Якщо тварина не гуляє на дворі, то тоді купання показано тільки при випадковому забрудненні. Але робити це краще не частіше 6 разів на рік. Для кішок на вільному вигулі водні процедури можна влаштовувати частіще.
Вибираємо правильний час та місце
Виберіть момент, коли ваша кішка перебуває у спокійному стані. Уникайте купання в ті моменти, коли вона нервується або сильно перезбуджена після гри. Зберігайте спокій самі, тварина відчуває ваш стрес і теж починає хвилюватись. Підготуйте місце у ванній або у раковині, розіславши там вологий рушник, щоб тварина не ковзала.
Підготовка необхідного
1. Для купання котів необхідно використовувати спеціальні шампуні. Інші не підходять, оскільки можуть спричинити подразнення шкіри.
2. Багато рушників, щоб витерти насухо після процедури.
3. Смаколики, щоб періодично підгодовувати і робити процес приємнішим.
4. Ємність та ківш з теплою водою, якщо ваша улюблениця не переносить миття з душової лійки.
Сам процес миття
Обережно погладжуючи, опустіть тварину на вологий килимок. Ласкаво розмовляйте з нею і дайте смаколика. Використовуючи лійку або ківш, намочіть кішку від вух до хвоста. Намагайтеся не мочити голову, особливо навколо вух. Надлишок вологи у вухах може спричинити інфекцію. При необхідності можна навіть покласти у вушка ватяні тампони на цей час.
Нанесіть, рівномірно погладжуючи, шампунь, простеживши, щоб він не потрапив в очі. Потім дуже ретельно змийте його, кілька разів повторивши полоскання. Мордочку протріть вологою ганчіркою або серветкою. Вуха почистіть чистим ватним тампоном.
Вушка на просушку
Після купання ніжно оберніть вашого пухнастого друга в м’який рушник і висушіть його. Якщо ваш друг не боїться звуку фена, скористайтеся ним. Переконайтеся, що йому тепло та комфортно, після того як винагородите його смакотушками та ласками за мужність!